ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 79

***

Серед домашніх тварин першість за кількістю тримають кури. За даними на 1574 рік, їх було приблизно чотири мільярди - по курці на кожну людину. Відомий рекорд яйценосності. Куриця породи леггорн за 364 дня спромоглася знести 371 яйце.

***

Cеред слов'ян Україна першою почала друкувати підручники. Так твердять фахівці, про це свідчать стародруки. Перша українська навчальна книжка - "Буквар" - з'явилася у Львові на межі 1574-1575 років стараннями Івана Федорова. "Буквар" давав змогу навчатися рідною мовою дітям українських міщан, магнатів, не лише на українських землях - швидше за все, загалом на литовсько-польських. За три роки однойменну азбуку було надруковано в Острозі. Острозький "Буквар" містив просвітницькі тексти староболгарською мовою, грецькі, церковнослов'янські азбуки...

***

У липні 1990 р. Ужгород став місцем проведення Всесвітніх дитячих олімпійських ігор.

***

Найфемінізованіша частина Європи - Скандинавія.
Наприклад, у парламенті Швеції - 42,7 відсотка жінок, Фінляндії - 36,5, Норвегії - 36,4, а в урядах цих країн жінок до 50 відсотків.

***

За даними ООН, жінки виконують 2/3 всієї роботи у світі, отримуючи лише 1/10 всього доходу.

***

Є комар, що робить 2200 змахів крилом у секунду.

***

Серед ссавців найвища температура в кіз - 39,9 градуса. А єхидна (Австралія) задовольняється 22- 24 градусами.

***

З пійманих риб найвищу комерційну цінність, імовірно, мала білуга вагою в 1227 кг, піймана в 1924 році. У ній було 245 кг першосортної ікри. Як багато могла ця риба коштувати, можна тільки гадати. А от найвища сума, коли-небудь, заплачена при покупці тварини, відома -30 мільйонів доларів. (Вартість десяти тисяч середнього класу автомобілів). Такі гроші у 1980 році заплатили за чистокровного скакового коня на ймення Ізе Джет.

***

Ющенко в Книзі рекордів

Фотознімок аґентства УНІАН, на якому лідер "Нашої України" Віктор Ющенко тримає на руках доньку Софію, може потрапити до Книги рекордів Гіннесса. Про це повідомило саме інформаційне аґентство.

Фото, яке використовував блок "Наша Україна" у 2002 році на парламентських виборах та у 2004 на президентських, претендує на занесення до Книги рекордів України в розділ "Політика і державність", а також до Книги рекордів Гіннесса". Його можуть визнати найбільш тиражованим в Україні та світі знімком листопада 2004 року.

Фото, відзняте фотокореспондентом УНІАН Віктором Победінським в аеропорту "Бориспіль" 9 листопада 2001 року, за словами представників Книги рекордів України, має високі шанси бути зареєстрованим як світовий рекорд. Посприяло такій можливості те, що в листопаді фотографія обійшла шпальти всіх європейських та світових газет і журналів, а також, як стверджують експерти, плакатами з цим фото обклеєні вулиці не лише в Україні, а й у Європі, США, Канаді.

Як повідомила головний редактор національного проекту "Книга рекордів України" Оксана Сніцарчук, нині здійснюють експертизу на "чистоту рекорду". Коли ж вона буде підтверджена, то фотознімок занесуть до книги рекордів України, про що буде поінформовано і редакцію Книги рекордів Гіннесса.
Роман РАК

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.