ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 8

Орхідеї - одні з небагатьох рослин, які цвітуть сорок, п'ятдесят і дев'яносто днів. Красиві квітки їх милують зір протягом усього періоду цвітіння.

***

Листя на стеблі кукурудзи знаходиться в одній площині. Перший зародковий листок завжди спрямований паралельно широкій стороні зернівки.

***

Коли бульби картоплі опромінити рентгенівськими променями, то вони майже рік не зморщуються, зберігають свою форму і якість. Рентгенівські промені затримують проростання вічок.

***

Арахіс (земляний горіх) - одна з головних сільськогосподарських культур Республіки Сенегал (Західна Африка). Недарма народ цієї країни називає арахіс "сенегальським золотом".

***

Вуглекислого газу більше в повітрі, коли в поле вивозять органічні добрива. Вчені підрахували що 20 т гною на один гектар виділяє щодня в повітрі до 200 кг вуглекислого газу, в 20-40 раз більше, ніж його міститься в метровому шарі атмосфери над поверхнею землі.

***

Досліди показали, що обприскуванням водою, на ченою вуглекислим газом, можна більш як на 30% підвищити врожай цукрового буряка.

***

К. А, Тімірязєв підрахував, що якби всю поверхнею суші на Землі засіяли пшеницею, то вона засвоїла б увесь вуглекислий газ атмосфери (якби він не поповнювався) за 4,5 роки, а конюшина - навіть за 2 роки.

***

На кисень припадає в середньому 42% сухої рослинної маси. Кисень необхідний рослині для утворення білків, цукрів, жирів. Достатня кількість його надходить у рослину через листки і корені.

***

Водень рослина засвоює з води, яку вона вбирає з грунту разом з розчиненими в ній мінеральними солями. В сухій рослинній масі міститься близько 6,5% водню.

***

Влітку зелені деревні насадження на площі 1 га за одну годину можуть засвоїти 8 кг вуглекислого газу, тобто стільки, скільки його виділяє 200 чоловік під чає
дихання.

***

Зелені рослини на всій земній кулі виділяють в атмосферу 400 мільярдів тонн кисню, в свою чергу засвоюють близько 600 мільярдів тонн вуглекислого газу і утворюють близько 450 мільярдів тонн органічної речовини.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.