ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 81

КАРЛИКИ ТА ГІГАНТИ

Дуже багата і розмаїта природа на нашій Земній кулі. Зокрема, дивовижний її тваринний світ. У ньому легко співіснують карлики і їхні прямі родичі - гіганти. Ось порівняй.

На прогулянці в лісі чи в лузі тобі часто траплялося бачити різнобарвних метеликів, манюніх, як пелюсточка квітки. А тим часом у Південній Америці пурхають їхні родичі - напрочуд гарні велетенські метелики з розмахом крил до 20 сантиметрів. Поглянь на лінійку, як це багато!

У тропічних лісах живе найменша на Землі пташка - колібрі. Вона така завбільшки, як наш джмелик. А її яєчко - з горошинку. Сховається колібрі у квітку, щоб напитися нектару, і її зовсім не видно. У нашому ж краї найменші пташечки - корольок та волове очко. А гігантом серед сьогоднішніх птахів є африканський страус. Він до трьох метрів заввишки й важить, як бичок-одноліток. Страусяче яйце тягне на півтора кілограми, тобто стільки ж, скільки три десятки курячих яєць.

Дуже багато на Землі різних молюсків. Вони трапляються і на крайній Півночі, і в спекотній пустелі. Це, зокрема, й наші маленькі равлики та устриці. А от їхні родичі океанські глибоководні кальмари сягають до 15 метрів завдовжки. Лежачи на землі, такий кальмар міг би своїми щупальцями дотягтися до даху п'ятиповерхового будинку. Вчені вважають, що в глибинах океану вони трапляються ще більші. Різна щодо своїх розмірів і риба. Зовсім, скажімо, крихітний бичок, що живе біля Філіппінських островів. Він сягає всього кількох міліметрів. А справжні гіганти мешкають у теплих водах океанів. Скат манта буває шестиметрової довжини, а вага його - понад 4 тонни. Гігант із гігантів - китова акула.
Вона сягає 20 метрів, і важить близько 30 тонн. Пащека в неї така, що людину вона могла б проковтнути, як горошину. На щастя, ця риба на нас не нападає.
Одна з найменших тваринок - землерийка. Вона схожа на мишку й важить не більше двох грамів. А ось жирафа сягає зростом до п'яти метрів. Однак найбільша наземна тварина - слон. Слони важать від 3 до 8 тонн.

Та велетнем навіть серед велетнів є океанський синій кит. Якщо його можна було б поставити на хвоста, кит сягнув би висоти десятиповерхового будинку.

***

В Сан-Вітторі запалили найбільшу у світі ялинку

Мер містечка Сан-Вітторе в столичній області Лаціо (Італія) Вітторіо Казоні запалив найбільшу різдвяну ялинку у світі. Як повідомило агентство АднКронос, урочиста церемонія проходила в середу увечері на головній площі Сан-Вітторе.

Цю "ялинку" молоді жителі містечка виготовляють уже третій рік поспіль. На схилі гори Саммукро, що панує над долиною Лірі, вони лампочками викладають силует ялинки заввишки 445 метрів і завширшки майже триста метрів. Лампочки з'єднані кабелем, загальна довжина якого 14 кілометрів.

У 2002 році, коли гігантська "ялинка" на горі спалахнула кольоровими вогниками вперше, вона була внесена в Книгу рекордів Гіннесса як найбільша у світі.

Тепер її запалюватимуть щовечора з настанням темноти аж до 7 січня.
Джерело - РІА "Новости"

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.