ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 89

***

Найважчий у світі літак - "Мрія" (АН-225). Цей гігант, керований командиром корабля Олександром Голуненком (до речі, наш земляк), з екіпажем із семи чоловік, підняв вантаж вагою 156,3 тонни на висоту 12410 метрів.

***

Перша рослина, що розквітла й дала насіння у космосі за відсутності гравітації, - арабідопсис. Життєвий цикл цієї рослини становить усього 40 днів. Космічний екземпляр арабідопсиса був вирощений 1982 року на борту станції "Салют-7".

***

Найбільшою стравою вважається смажений верблюд, що його готують в Африці на весіллях бедуїнів. Рецепт такий: рибу, фаршировану вареними яйцями, вкладають у курей, курей - у смажену вівцю, вівцю - у цілого верблюда, якого після цього засмажують.

***

СОННИК. Якщо вам присниться решето, значить, невдовзі ви припуститесь якогось прикрого вчинку, і він, можливо, завдасть вам шкоди.

***

Голубий кіт може видавати звуки потужністю 188 децибел. Голоси голубих китів чути під водою на відстані до 850 км.

***

Якщо у твого улюбленого песика чи котика завелися блохи, борися з ними так. 50 грамів тютюнової потерті залий літром води, доведи до кипіння, залиш на ЗО хвилин і проціди. Помий хатнього улюбленця теплим відваром, а через 3-5 хвилин обполісни його теплою водою.

***

Найдовше гикав Чарлз Озборн із Антони, США. Він почав гикати у 1922 році, а перестав у 1990-му. При цьому Чарлз був двічі одружений і мав 8 дітей.

***

Кидання плоских камінців по поверхні води поширене в багатьох країнах. Найкращий результат - 29 відскоків - належить американцеві Артуру Рінгу. Рекорд було встановлено у 1984 році.

***

"На мій погляд, немає вищого визнання, ніж бути потрібним і корисним багатьом людям".
Ш.МОНТЕСК'Є.

***

На Сході завжди кладуть у сіль кілька рисових зернят. Тоді вона завжди буде суха.

***

Вік насіння арктичного люпину, знайденого у мерзлому грунті канадського узбережжя Юкону, становить від 10 до 15 тисяч років. Декотрі із цих насінин проросли і дали сходи, а на одному з них навіть розпустилися квіти.

***

У Швеції є місто А; у штаті Коннектікут (США) - затока під назвою И і озеро Чаргогагогманчаугагогчаубунагунгамауч, що по-індіанському означає "Ти лови рибу на своєму боці, я - на своєму, а на середину не пустимо нікого".

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.