ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 90

***

Найвищу температуру тіла було зафіксовано 10 липня 1980 року в лікарні Грейді Меморіал в Атланті. Туди привезли 52-річного Віллі Джонса, що зазнав теплового удару. У нього була температура 46,5°С. З лікарні його виписали через 24 дні.

***

Першою людиною-ядром стала у 1877 році циркачка "Зезел" ("Красуня"). Вистрілена з гармати у Лондоні, вона пролетіла близько 661 метра.

***

Атож, саме так. Болгарка Веста Гечкова 27 грудня 1995 року зіграла роль стріли під час циркової вистави у штаті Флорида, США. Нею вистрілили з лука, і вона пролетіла 22,9 м.

***

Лікарів Гондурасу заводить у безвихідь феномен Вальтера Лопеса Рейєса. У 1996 році, коли йому минуло 10 років, він був заввишки всього 43 см, а важив 6 кг. Цікаво, що в розумовому розвитку хлопчик не відстає.

***

"Постійний контакт з поганими людьми збільшує схильність до поганого".
ДЕМОКРІТ.

***

ІМ'Я ТВОЄ. "Тетяна" -за однією версією, ім'я походить від латинського "Татіус" - імені сабінського царя. За другою - це ім'я давньогрецького походження і означає "встановлювати", "призначати", "засновувати".

***

У 1891 році Сільвен Доріон пройшов на ходулях відстань від Парижа до Москви через Вільно за 50 днів, подолавши 2945 км. За іншими джерелами, подорож тривала 58 днів.

***

Щоб не пекло ноги в новому взутті, рекомендується перед узуванням протирати його ізсередини водою з оцтом.

***

Три чверті всіх мігреней припадає на жінок.

***

Якщо в тебе овальні нігті, значить, маєш добру вдачу.

***

ТАЄМНИЦІ ПОЧЕРКУ. Сплетені літери свідчать про дипломатичність.

***

Найвищу температуру в затінку було зафіксовано у вересні 1922 року в Лівії - вона дорівнювала 58°С.

***

КОРИСНА ПОРАДА. Щоб на випраній білизні не залишалося плям від дерев'яних прищіпок, треба прокип'ятити їх у воді.

***

Рекордний час катання на "американських гірках" показали Деніел Глада і Норман Сент-П'єр. У парку Белмонт у Монреалі (Канада) вони каталися 503 години. Швидкість руху була не менш як 40 км за годину.

***

Щонайменше 95 відсотків усіх людей якоюсь мірою відчувають або відчували у минулому власну неповноцінність. Але не стільки через реальні недоліки, скільки тому, що вони упевнені в їх існуванні. Завжди знайдеться людина, котра вміє робити щось краще за тебе. Тому облиш порівнювати себе з іншими. Ти - не гірший. Ти - не кращий. Ти - це ти і ніхто інший. Як тільки ти збагнеш цю мудру істину, відчуття неповноцінності зникне.

***

Щоб розв'язати якусь складну задачу (і не лише з математики), треба спочатку добре її обдумати, зібрати потрібну інформацію, накреслити план дій. Та найголовніше - мати жагуче бажання неодмінно знайти рішення. Після цього облиш хвилюватись і мучитися. Краще роби, як великі. Знаменитий винахідник Томас Едісон, коли не міг розв'язати якусь проблему, мав звичку здрімнути. А не менш відомий учений Бертран Рассел у схожій ситуації "забував" про неї на деякий час. Коли ж він знову "згадував", рішення знаходилося ніби само по собі. Отже, якщо ти цілісінький день марно бився над якоюсь задачею, відклади її хоча б до ранку.

***

Доктор Вільям Бейті довів, що, коли людина думає про приємне або бачить щось радісне, у неї помітно покращується гострота зору. Відомо також, що у життєрадісної людини краще функціонують шлунок, печінка, серце та інші внутрішні органи. До того ж оптимісти, як правило, досягають більшого, ніж песимісти. Отже, скиглієм бути невигідно.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.