ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 91

***

Якщо деякі люди сором'язливі та боязкі у компанії, то причина єдина - вони надто стурбовані, надто прагнуть усе зробити правильно, ретельно, свідомо контролюють кожний свій рух, зважують кожне слово. Їх цілком справедливо називають "загальмованими". Вони зможуть стати самими собою лише тоді, коли покинуть надмірно пильнувати себе і зайве хвилюватися.
Якщо, зазнавши невдачі, ти повсякчасно відчуваєш розчарування і невдоволеність, у тебе, як правило, з'являється стійке почуття поразки. Зате перемога у будь-яких і невеликих справах допоможе тобі набути звичку до | успіху. Запам'ятай це відчуття і, коли опинишся у глухому куті, спробуй воскресити його у власній уяві. Якщо радісні почуття перейдуть з минулого в теперішнє, ти відчуєш упевненість у власних силах.

***

У результаті багаторічних досліджень американський науковець Лекі дійшов висновку, що погані оцінки в школі майже завжди є наслідком хибних "самооцінок" і помилкових "самовизначень" учнів, які були буквально загіпнотизовані такими висловлюваннями вчителів і батьків, як: "Ти нерозумний", "У тебе немає здібностей", і подібними до них. Але досить лише зруйнувати цю думку і відчути упевненість у власних силах - і здібності з'являться, немов якими чарами.

***

ЯК ВИ СПИТЕ?

Виявляється, можна вгадати характер людини з тієї пози, в якій вона звичайно спить. Французький психолог П'єр Давійо, вивчаючи різні пози людей під час сну, дійшов висновку, що:
- ті, що сплять на животі, як правило, незадоволені своєю професією;
- ті, що сплять на спині, - сильні особистості і до того ж цілком задоволені своїм способом життя;
-той, хто спить, зігнувшись і притиснувши до себе подушку, схильний до тоскного настрою і потребує ніжності;
- похмурі песимісти частіше за інших укриваються ковдрою з головою.
А ви?


РУДИЙ, РУДИЙ, ВЕСЬ ЛАСТАТИЙ

"От уже наділив Бог вродою!" - зітхають руді хлопці та дівчата. Зітхають, звісно, даремно, бо є безліч рудих людей, яких люблять і поважають мільйони "нормальних" співгромадян. Так, наприклад, рудий "Иванушка" Андрій Григор'єв-Аполлонов. І все-таки, якщо ти страждаєш від ластовиння, то просто злегка замаскуй його за , допомогою маскувального олівця персикового кольору Це виглядатиме природніше, аніж тональний крем на всьому обличчі. Ще не рекомендую рудим користуватися чорним чи сірим олівцем. Краще взяти золотаво- або червонувато-коричневий. Це щодо дівчат. А хлопцям?.. Не знаю. Запитайте про щось легше.

***

З анекдотів відомо, що шотландці скупі, хоча насправді - не більше, ніж інші нації. Плітки про їхню скупість ходять з 1603 року, коли на англійський престол зійшов шотландський король Джеймс Стюарт. Дворяни, що приїхали разом з ним, не могли суперничати у розкоші з віддаленими від королівського двору англійськими аристократами. Більш скромна поведінка й одяг шотландців і дали привід для недобрих жартів з боку розсерджених англійських перів.

***

Взимку у великих містах України збираються зграї великих чорних птахів. Увечері таке галасливе збіговисько влаштовується на деревах у скверах, і перехожі, боязко втягуючи голови у плечі, кажуть: "Он вороння злетілося!"
Однак ці птахи зовсім не ґави, а звичайні граки, які тепер зимують у містах. Ґави ж у нас - сірі. А синювато-чорні круки крупніші за граків і ніколи не збираються у зграї. Чорні круки живуть у Сибіру й до нас не долітають.

***

Квітки соняшника ніколи не повертаються слідом за сонцем, як про це написано у багатьох книжка За сонцем обертається лише бутон, доки він не розкрився. Це відбувається тому, що із затіненого віддаленого від сонця боку стеблина росте швидше й бутон нібито нахиляється до світла. Та варто лише квітці розкритися, як бурхливий ріст стеблини одразу припиняється. Звичайно перше розкриття квітки відбувається вранці, і в такому положенні кошик рослини залишається до осені. Тому на ланах усі соняшники дивляться на схід.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.