ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 98

***

З одного кубометра дерева можна зробити півмільйона зубочисток.

***

У 1939-41 роках найбільша німецька фашистська газета "Voelkischer Beobachter" виходила під гаслом ... "Пролетарі всіх країн, єднайтеся!".

***

Перші краватки з'явилися в Хорватії. Мабуть саме цим пояснюється англійська назва краватки - cravat (Хорватія - Croatia).

***

У фортепіано 52 білих клавіші і 36 чорних.

***

Викрутка була винайдена раніше, ніж шуруп.

***

Кожна нитка жіночої панчохи сплетена з 100 мікроволокон. При цьому одне мікроволокно в 60 разів тонше за людську волосину. Довжина ниток однієї панчохи досягає 5500 метрів. Важить вона всього 6 грамів і складається з 1500 петель.

***

В Середньовіччі кращі в світі шпаги робилися в Толедо. Вони відрізнялися неперевершеною гнучкістю і міцністю. Щоб продемонструвати це, їх продавали зігнутими в кільце.

***

Деякі китайські друкарські машинки мають до 5700 знаків. Ширина клавіатури на них складає близько метра і найшвидші і найпрофесійніші друкарки досягають швидкості друку лише 11 слів на хвилину.

***

Сума в 1 000 000 доларів, розміняна банкнотами по 1 долару важила б приблизно 1 тонну. Якщо скласти всі банкноти на купу, то її висота склала б приблизно 100 метрів.

***

На холоді пісочний годинник йде швидше, ніж в теплі.

***

У Персії обов'язковим подарунком на весілля були шахи.

***

У XVII столітті в термометрах замість ртуті використовували бренді.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.