НАЙБЕЗГЛУЗДІША ПРЕМІЯ

Ще Ейнштейн зазначав: «Лише дві речі нескінченні — Всесвіт і людська дурість, хоча щодо Всесвіту я не впевнений». Проте і сьогодні люди часто роблять безглузді вчинки, які іноді ще й надзвичайно кумедні. Для відзначення таких подій у світі існує безліч премій, найвідоміша з яких — ПРЕМІЯ ДАРВІНА. Пропонуємо ознайомитися з вчинками деяких її «лауреатів».

***

Однією з проблем авіації є птахи, які потрапляють у двигуни літаків при наборі висоти та приземленні. Тому для випробування двигунів на стадії розробки конструктори вигадали «курячу» гармату, що стріляє закупленою в гастрономі птицею.
Випробовуючи безпеку нового потягу, швидкість якого понад 150 миль за годину, британські залізничники позичили в авіаторів цю гармату, щоб випробувати вітрове скло в кабіні машиніста. Уявіть собі їх жах, коли кури пробивали не лише скло, а й сидіння машиніста і застрявали в задній стінці!
Залізничники негайно зателефонували винахідникам «гармати». А ті, провівши обширну діагностику, знайшли причину та запропонували: «Спочатку розморозьте курку».

***

У грудні 2005 року до поліції містечка Блу Спрінгс (штат Міссурі) зателефонував хлопець і повідомив, що в його дівчини проблеми з диханням. Прибувши на місце події лікарі виявили дівчину з мобільним телефоном у рот. З’ясувалося, що під час сварки дівчина відмовилася від дати своєму знайомому телефон. Коли ж він спробував силою відібрати його, дівчина спробувала проковтнути трубку. Потерпіла була доставлена до лікарні, де телефон витягнули. Загроза її життю зникла, чого не скажеш про її розумові здібності.

***

27-річна француженка втратила контроль над свої автомобілем на магістралі біля Марселя і врізалася в дерево. Машина була розбита вщент, однак люди в авто дивом врятувалися. Звичайно, подібні нещасні випадки трапляються досить часто, однак цей — особливий. Увага жінки, замість дороги була прикута до Тамогоччі на автомобільних ключах, який раптово подав звуковий сигнал, що його час годувати...

***

Зайшовши на кухню, жінка побачила тремтячого чоловіка, а на його поясі стирчав дріт. Бажаючи врятувати його від, на її думку, враження електричним струмом, жінка вдарила чоловіка дерев’яною дошкою, зламавши йому руку в двох місцях. А чоловік просто слухав плеєр...

***

Німецький офіцер їхав вночі автобаном, коли в його машини спустило колесо. З’їхавши на узбіччя, він почав знімати колесо. Оскільки на проїжджій смузі було небезпечно, невдалий автомобіліст вирішив обійти машину по обочині, вистрибнувши за огорожу естакади. Він не помітив, що за парканчиком було урвище.

***

Два німецьких автомобіліста зіткнулися в прямому розумінні «лоб в лоб». Справа в тому, що під час сильного туману вони повільно їхали, висунувши голову у вікно. Обидва були госпіталізовані з серйозними ушкодженнями, а машини не постраждали.

Одна з номінацій «російського» варіанту премії Дарвіна має назву «НАЙБЕЗГЛУЗДІШИЙ ЗЛОЧИНЕЦЬ».

***

Один з «номінантів» у вересні 2006 року в одному кафе звернув увагу на дівчину, в сумочці якої лежали гроші, мобільник та золоті прикраси. Вихопивши сумочку, злочинець кинувся бігти. Дівчина відразу ж звернулася до міліції. Коли оперативники почали складати протокол на місці події, в кафе з’явився сам невдалий злодюжка.
Виявилося, він забув на стільці свою бейсболку, тому повернувся. Жадібність підвела...

***

У лютому 2006 року в центрі Іркутська гуляло двоє дівчат. Вони зустріли трьох хлопців, що приїхали з Пивоваріхи. Згодом прогулянку продовжили вже вп’ятьох, почали навіть фотографуватися біля міських визначних пам’яток. Ідилія припинилася в той момент, коли один з хлопців вихопив з рук дівчини мобільник. Злодюжки пустилися навтікача, забувши про те, що декілька хвилин тому залишили свої фізіономії у фотоапараті дівчат. Уже через кілька хвилин фотографії були віддруковані й надані міліціонерам. Хлопців упіймали наступного дня.

Безглузді «відкриття» трапляються і серед науковців. Таким прямий шлях у номінанти «АНТИНОБЕЛІВСЬКОІ ПРЕМІЇ».

***

2005 року Гаурі Нанда з Массачусетського технологічного інституту удостоїлася нагороди в галузі економіки. Винахідниця вигадала будильник Сlоску, який ховається від власника, пересуваючись на коліщатках.

***

Експеримент, який в 1927 році розпочав співробітник університету Куїнсленда Томас Парнелл, був відмічений в галузі фізики. Вчений хотів довести, що бітум, який на вигляд — тверда речовина, насправді є рідиною. Помістивши трохи бітуму у воронку, Парнелл почав чекати першої краплі. Вона впала через вісім років. Тепер експеримент продовжує Джон Мейнстоун, який налічив вже вісім крапель.

***

У 1997 році премію з метеорології отримав Б. Воннегут за високонаукову статтю «Віднесення курчат як міра швидкості вітру при торнадо».


"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.