Наталія ДЕВ’ЯТКО
Павук

На День народження Петрику подарували гараж. З розсувними дверцятами! Справжній-справжнісінький! І зовсім не схожий на іграшковий.
А ще у гаража знімався дах. На почесному місці біля дверцят завжди стояла червона пожежна машина з пластиковим водієм і командою сміливих вогнеборців.
Петрик аж стрибав від радості, обнімав маму і тиснув руку батькові. Майже як дорослий – міцно-міцно.
Та щастя тривало недовго. Поселився у дальньому куточку гаража величезний павук. Очі отакезні! Лапи мохнаті! Жвали клацають! Справжній монстр!
Облаштовувався павук у новенькому гаражі, заплітав куточок павутинням, а вночі до автівок приглядався.
Як не зазирне Петрик до гаражу, щоб погратися, а павук там. Очі блискають, жвали рухаються. Пальцем павутиння зачепиш – сердиться, бігає, павутиння потривожене лагодить. До червоної пожежної машини і її команди почав підбиратися, вже й павутинку накинув.
Зовсім засумував Петрик, і те помітила мама.
– Що ж ти зі своїми машинками не граєшся? – запитала вона.
Соромно було Петрику зізнатися, що він павука боїться. Та ж он у того які страшні очі, павутиння липке – торкатися бридко.
Зізнаватися соромно, а команду вогнеборців звільняти треба. Як щось трапиться, а пожежна машина й з гаражу виїхати не зможе – так її павутинням заплете.
– Там павук живе, – сумно відповів Петрик. – Я його боюся. У нього очі страшні і павутиння липуче.
Розсміялася мама, обійняла хлопчика.
– Та ще невідомо, Петрику, хто кого більше боїться: ти павука, чи він тебе. Ти он який великий, а він маленький. Був би в тебе порядок у гаражі, не зробив би він там собі хатинку.
Похнюпився Петрик: не було у нього з порядком ніякої дружби.
– І що ж ти тепер робитимеш, Петрику? Проженеш павука з його хатинки чи віддаси йому свій гараж?
Замислився Петрик. І гараж віддавати неможна, і павука проганяти лячно. Великий він і страшний. А звільняти друзів з пожежної команди треба: скільки пригод вони разом пережили!
І раптом стало Петрику павука шкода. Хай у нього й очі величезні, й лапи мохнаті, а жвали ого-го, а сам він один. У Петрика й у садочку друзі, й у дворі, а павук сам. Плете собі тихесенько павутиння, чекає, коли туди муха чи комар втраплять.
Комарів Петрик дуже не любив: дзижчать вночі, на лице сідають, спати не дають. Корисний павук, як не глянь. І сумно йому, певно, в гаражі серед автівок.
– А давай, мамо, павука на волю випустимо, – запропонував Петрик.
– Давай випустимо, – з радістю погодилась мама. – Іди з павуком домовляйся, а я поряд побуду.
Разом вони зняли дах з гаражу. Вдарило в середину денне світло. Павук злякався, забився у куток, завис у павутинні, наче й неживий. Гараж великий, а павук такий маленький! Такий наляканий!
Петрик взяв газету, притулив краєчок до павутиння і довго-довго чекав, доки павук наважиться на газету перебігти. А тоді хлопчик відніс павука до вікна і випустив на вулицю. Там павуку краще буде, і друзів він знайде обов’язково.
Потім Петрик з гаражу павутиння прибрав, а заодно й серед іграшок лад навів.

З того часу Петрик павуків не боявся.
"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.