ЦІКАВО ПРО КВІТИ

Глід («боярышник»).
Квітка Гіменея

В одному селі жила дівчина-красуня, яка дуже любила Глід. Якось побачив дівчину Бату-хан, онук Чингізхану. Покохав він її і, не домігшись взаємності, вирішив дівчину викрасти. Дівчина притислася спиною до Глоду і, як тільки Бату-хан наблизився, закололась кинджалом. А в її пам’ять квіти, плоди і листя Глоду почали зображувати на жіночих кокошниках. В Стародавній Греції гілки Глоду запалювалися на олтарі Гіменея — бога щасливого шлюбу.

Лавр

Вічнозелений Лавр вважався символом безсмертя в багатьох країнах. Підвішена в домі гілочка Лавру оберігала дім від хвороби і відводила від дому блискавки. Дельфійський оракул перед пророкуванням жував листя Лавру. Завдяки речовинам, які в ньому містилися, віщун впадав в транс.

Анемона

Легковажний юнак Адоніс захоплювався одразу двома богинями — богинею підземного царства Персефоною і богинею кохання й краси Афродітою, і тому частину року проводив в підземному царстві, а частину — на землі. Про це дізналася захисниця цнотливості Артеміда і направила на Адоніса дикого кабана. Із сліз Афродіти над загиблим Адонісом виросла квітка Анемона. Якщо дивитися на букет із Анемон десять хвилин, пройде втома очей.

Барвінок

З античних часів по Барвінок складали легенди й перекази. На його вінках ворожили про заміжжя. Якщо в букет квітів помістити Барвінок, доб’єшся любові. Посаджений біля дому Барвінок приносить щастя.

Верес («вереск»)

Верес має в міфології те саме значення, що й Верба. Де росте Верес, там і людина може жити.

Черемха

Букет Черемхи і домі смертельний для мух, але й небезпечний для людини.

Незабудка

За переказами, цю квітку богиня Флора наділила властивістю повертати пам’ять людям, які щось забувають. В Німеччині відзначають дні Незабудки. У Франції Незабудку дарували на пам’ять і зберігали як реліквію. В Голландії із соку Незабудок готували сироп проти кашлю.

Волошка («василек»)

Давня назва Волошки — центауре — по імені Кентавра, який соком цієї квітки залікував собі рани, нанесені Гераклом. Відвар з Волошок допомагає при запамороченні. Хто використовує Волошки в їжі, у того проходить нежить і головний біль.

Конюшина («клевер»)

За переказом, Єва, намагаючись врятуватися від Божого гніву, знайшла рослину — амулет. Це була листкова Конюшина. Вважається, що колиска Ісуса була вистелена Конюшиною. Чотирилиста Конюшина приносить щастя. За переказом, кожний листок має своє значення. Перший приносить славу, другий — удачу, третій — вірну любов, четвертий — здоров’я.
Конюшина — приворотний засіб. Якщо подарувати її коханій людині, то й вона покохає.

Латаття («кувшинка»)

В стародавній Греції Латаття було символом краси й красномовства. Молоді дівчата плели з Латаття гірлянди і прикрашали ними свої туніки.

Жовте Латаття — оголінь-трава.

Вона охороняє людей під час мандрівок. На Русі вважалося, хто знайде оголінь-траву — будь-який талант набуде. Відваром її лікували зубний біль. Цей відвар вважався любовним напоєм.

Братки ("Анютины Глазки")

В середні віки Братки шанувалися нарівні з Незабудками. Ними облямовували портрети любимих людей. Букетик Братків — освідчення в коханні.

Маргаритки

В перекладі з грецької Маргаритка — перлинка. За переказом, в Маргаритки перетворювалися річкові перлини з розірваного намиста Любави, коли вона кинулася до свого нареченого Садко.
На Маргаритці, як на ромашці, можна гадати. З цією метою зривають квітку Маргаритки до полудня.

Гвоздика

До нас була завезена з Тунісу. Збереглася легенда про те, що під час останнього хрестового походу в стані французів спалахнула чума. Безжалісна хвороба косила всіх підряд. Однак ті, хто пив відвар з Гвоздики, залишились в живих. Народні назви квітки — польові слізки, іскорки, зірочки, дівоча трава...

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.