Цікаві факти про квіти

Людина почала вирощувати квіти більше 4000 років тому, і першими до цього додумалися древні єгиптяни.

За старих часів закохані легко могли висловлюватися за допомогою мови квітів, які були символами вираження відчуттів і думок.

Найбільш заборонені в світі квіти — хризантеми. Це — імператорські квіти Японії. Одна з вищих винагород країни — орден Хризантеми. Під час свята хризантеми треба милуватися кожним відтінком цвітіння, при цьому глибоко роздумуючи про пройдену дорогу і сенс життя.

Для древніх греків фіалка була неодмінним атрибутом свят, а також прикрасою власних жител і статуй богів. Галли вважали квітку як символ невинності, скромності і посипали нею ложе наречених. Французи змагалися на поетичних турнірах, де однією з вищих винагород була золота фіалка.

Деякі квіти можна їсти. З кульбаб, наприклад, роблять салати, головне їх вимочити, щоб гіркота пішла. Цикорій прекрасно замінює каву. З квітів хризантеми роблять теж салати. З кореня лотоса варять суп і роблять муку.

Здатність квітів «орієнтуватися в часі» використовував Карл Лінней і створив в 1720 році в місті Упсала в Швеції перший в світі квітковий годинник. Циферблат цього незвичайного годинника складався з декількох секторів, в кожному з яких зростали квіти певного вигляду. За допомогою такого годинника удавалося досить точно (з різницею в півгодини) визначати час.
Ось тільки діяли вони лише в сонячну погоду — в похмурі дні віночки кольорів інколи взагалі не розкриваються.

Троянда є національною квіткою США, Англії і Ірану.

Тюльпан — символ життя, любові і безсмертя. Про цю квітку відомо ще з часів Конфуція.

Був час, коли в Голландії жодних тюльпанів в помині не було. Вони були завезені туди з Туреччини в XVI столітті. В ті часи тюльпани коштували нечуваних грошей, вони цінувалися вище чим багато металів і коштовні камені. Одна цибулина тюльпана коштувала більше двох тисяч доларів! Тюльпан — один з самих швидкорослих видів рослин. За добу він може підрости в середньому на 2 см.

Найдовше коріння виявлене в дикого фікуса з Південної Африки. Вони досягали 120 метрів

Мак — символ родючості. Він присвячений богові сну. За переказами, Морфей усипляє людей, торкаючись до них квіткою маку. Мак — квітка марень.

Піон зобов'язаний своїм ім'ям легендарному лікареві Піонові, що виліковував богів і людей від ран, отриманих в битвах. У Китаї піон вважається національною квіткою, і йому приписуються магічні властивості. Говорять, злі духи не виносять навіть зображення піона.

Дику троянду Rosa Acicularis можна зустріти в районі Північного Полярного Круга.

Перша рослина, яка розцвіла і дала насіння в космосі за відсутності гравітації, — арабідопсис. Його життєвий цикл складає всього 40 днів; екземпляр арабідопсиса був вирощений в 1982 р. на борту російської космічної станції "Салют-7"

Трояндова олія (здебільшого синтетична) входить до складу 46% чоловічої і 98% жіночої парфюмерії. Проте зі всієї різноманітності в парфюмерії використовується лише два види троянд — дамаська і центіфолія.

Найменша квітуча рослина в світі — Плавуча ряска волффіа аррхиза. Розмір її пелюстків всього 0,5-1,2 мм.

У Японії цінують плодові дерева в першу чергу за їх квітки, а не за плоди. Велика частина кольорів, які любять японці, не мають аромату, тому ними милуються, а не насолоджуються їх запахом.

Гігантська водяна лілія з Амазонки є найкрупнішою водною рослиною. Її листя, що досягає 2 м, здатне витримати на собі дитину. Міцні ребра під листям допомагають їм триматися на плаву.


"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.