Анатолій ГРИГОРУК

Анатолій ГРИГОРУК

Анатолій Іванович Григорук народився 20 березня 1932 року в селі Махаринцях на Вінниччині в родині службовця.
1950 року закінчив Бердичівську середню школу, а 1956 – філологічний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка.
Два роки вчителював на Хмельниччині. Був співробітником бердичівської міської газети. З 1958 по 1968 рік обіймав посаду редактора, а потім завідувача редакції видавництва дитячої літератури «Дитвидав» (згодом «Веселка»).
1968 року перейшов на роботу в редакцію журналу «Малятко». Був його відповідальним секретарем, головним редактором.
Лауреат літературної премії імені Наталі Забіли. Заслужений журналіст України.
Багато прозових і віршованих творів увійшло до читанок початкової школи, друкувалося в збірниках та в журналах «Малятко», «Барвінок», «Соняшник», «Однокласник», «Мурзилка», «Веселые картинки» тощо.
Активно працює А. Григорук у галузі художнього перекладу.
Окремі твори письменника перекладалися азербайджанською, казахською, польською, російською та іншими мовами.
Першу книжку «Семафори відкрито» видрукував у «Веселці» 1964 року. Згодом тут побачили світ книжки віршів, оповідань та казок: «Гусак Червонолап» (1971), «Сніговик дражнилко» (1974), «Жилетка «Пінгвін» (1982), «Пухова сніговиця» (1986), «Солом’яне море» (1987), «Чим хата багата» (1989), «Що край, то звичай» (1990), « Побрехенька про лиху напасть» (1992) «У цьому дворку, як у вінку» та ін.
Анатолій Григорук пише переважно для дітей, хоч і дорослий читач знайомий із його глибоко емоційними, філософського звучання поезіями.
В дитячій літературі він виступає і як поет, і як прозаїк, і як перекладач. Вірші, казки, оповідання на морально-етичні теми, пізнавальні замальовки про розмаїтий довколишній світ, слова до пісень – власне, жоден із популярних жанрів дитячої літератури не лишається поза увагою письменника. Як правило, твори його вибудовуються на гострому цікавому сюжеті. В них багато веселої вигадки, словесної гри, буфонади. Вони написані в кращих традиціях вітчизняної й зарубіжної літератури. Мова їхня органічна, стилістично виважена, лексично багата і водночас приступна найменшим читачам.

Анатолій ГРИГОРУК
Оповідання

[ Бабусина прем'єра ] [ Гра в шашки ] [ Відро води ] [ Дивовижні імена ]
[ Історія з маминим чоботом ] [ Квіточка ]
[ Коли по хаті ходять пироги? ] [ Кортячка ]
[ Найкраща сестричка ] [ Ремчик ] [ Сопілонька з калиноньки, ясенове денце ]

[ Нещасливий день ] [ Поросятко на ім’я Кабасик ] [ Савоччин день свободи ] [ Скарб Антончика Монте-Крісто] [ Чий песик? ] [ Чарівна паличка ] [ Чого в Діда Мороза борода із кудельки ] [ Чепурунчик ] [ Хлопчик та білочка ] [ Як стати чарівником ]
Вірші
[ Слон Хортон ] [ Бертель–Фертель ] [ Біла Криниця ] [ Віршик-безкінечник про дірявий глечик ] [ Казочка про великий гриб ] [ Три гномики ] [ Народні пісеньки ]
Пізнавальне
[ Дорогі шевченківські місця ] [ Історія бджолиного вулика ] [] [ Українська Xата ]
[ Про автора ]

   
   
   

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.