Як виховати у дитині помічника?

10 простих, але дуже ефективних порад для розумних мам.

1. Робити разом

Поширена мамина фраза: «Іди, пограй, я зайнята» — серйозна помилка на шляху виховання справжніх помічників. Займайтеся домашніми справами разом. Посадіть малюка поруч на кухні, дайте йому взяти участь у ліпленні пельменів, подрібненні салатного листя, витиранні столу або перебиранні гречаної крупи.

Поставте поруч з дорослою дошкою для прасування іграшкову, і займіться прасуванням разом. Не розмежовуйте домашні справи і спілкування з дитиною, а об’єднуйте ці процеси. Наприклад, під час спільної збирання можна одночасно розповідати казку про речі, які шукали своє місце, і нарешті, завдяки маленькому чарівникові, знайшли.

2. Відзначайте успіхи

Чарівні слова, які працюють як з дітьми, так і з дорослими: «Тільки ти можеш зробити це по-справжньому добре!» Усвідомлюючи власну неповторність і значущість в питанні збору фантиків з підлоги або витирання пилу з телевізора, малюк з радістю буде займатися справою, в якому він відзначений як кращий з кращих.

3. Враховуйте характер

Намагайтеся помічати схильності дитини до того чи іншого виду діяльності і довіряйте виконувати саме ті завдання, які їй до душі. Одним дітям подобаються глобальні роботи — миття підлоги або роботи з прибирання території навколо будинку. Іншим — вимагає зосередженості і ретельності сортування книг або іграшок. Давайте кожному своє.

4. Грайте!

Нудні повсякденні справи можна перетворити у веселі ігри. Приборкання пилососа на території окремо взятої дитячої кімнати, миття чарівних чашок і пошуки скарбу в сумках з продуктами, принесеними мамою з магазину, — напевно, таких пригод у житті твоїх дітей ще не було.

5. Нехай допомога буде справжньою

Залучай дитину до допомоги там, де вона тобі дійсно потрібна, а не тільки щоб зайняти або відвернути його від пустощів.

6. Залиште місце для сюрпризу

Діти люблять робити батькам сюрпризи. Надайте їм таку можливість, давши зрозуміти, як тебе обрадує несподівана допомога з їхнього боку. Нехай помита тарілка, нагодована кішка і застелена постіль стануть для тебе таким сюрпризом. Не приховуйте своєї радості і не скупіться на похвалу.

7. Не розраховуй на ідеальне виконання

Відразу очікувати, що дитина буде робити домашню роботу ідеально, не варто. Ні в якому разі не лай його, навіть якщо після збирання з’явилося додаткове сміття, яке тобі доведеться прибирати. Звичайно, спочатку за маленькою дитиною доведеться багато чого переробляти, але це необхідний етап на шляху до прогресу.

8. Дай розібратися самостійно

Якщо дитина довго виконує домашню роботу:

— Не втручайся,
— Не підганяй
— І вже тим більше не лай.

Наберіться терпіння і дай довести процес до фінішу. Інакше переляканий малюк наступного разу відмовиться тобі допомагати, а самій мамі доведеться завжди завершувати ініціативи дитини: адже в його голові не відкладеться той факт, що будь розпочату справу має бути обов’язково закінчено.

9. Робота — не покарання

Домашня праця не повинен бути покаранням за погану поведінку. Дитина не повинна думати, що йому потрібно скласти іграшки або прибрати свої речі тільки тому, що він щось накоїв.

10. Не розділяй обов’язки на «жіночі» та «чоловічі»

І хлопчики, і дівчатка повинні вміти:

— Мити посуд
— Прибирати свою кімнату
— Пришивати ґудзики
— І навіть забивати цвяхи.

[ 5 шляхів до серця дитини ] [ 7 фраз, які батьки повинні говорити своїм дітям ] [ 8 РЕЧЕЙ, ПРО ЯКІ ХОТІЛИ Б СКАЗАТИ НАМ НАШІ МАМИ ] [ 10 кроків, щоб стати кращими батьками ] [ 10 заповідей Януша Корчака для батьків ] [ 10 хитрощів при спілкуванні з дітьми ] [ 10 правил здорового дитячого сну від лікаря Євгена Комаровського ] [ 10 ФРАЗ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДИТИНІ ] [ 24 правила для мам хлопчиків ] [ 48 фраз, які потрібно говорити дітям ] [ 25 способів дізнатися у дитини, як справи в школі, не питаючи «Ну як справи в школі?» ] [ Говоріть своїй дитині... ] [ Інна НАБОКА Як привчити дитину до читання, зацікавити книжкою? ] [ Ваша дитина не любить читати? Я знаю, що робити! ] [ Лист Лінкольна вчителю свого сина ] [ Як виховати україномовну дитину в російськомовному або змішаному середовищі? ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.