ЧИ ХОЧЕШ ЗНАТИ ПРО КОМАРІВ?

Чому комарі нас кусають? Кусають нас лиш самички.  Самички час до часу потребують лик людської чи звіринної крови, як дуже потрібної вітаміни. Як знаходять комарі свої жертви? Так як інші комахи, комарі мають щось у роді радару - комбінацію змислу запаху і чуття. Наше тіло виділяє тепло і запах, що є дороговказом для них.

Як далеко летітиме комар, щоб знайти свою жертву? Домашні комарі літають не дальше як на 1,000 стіп від місця свого народження. Вони вилігуються в заглибинах, бочках, де є вода або вогкість.

Як може такий малий комар дістатися до людської чи звіринної крови через тверду шкіру? Ноги у самички є покриті чимсь у роді гачків а головним інструментом тортур є сверлик високого напняття, який легко влазить у грубу шкіру.

Чому тяжко нам забити комара в моменті, як він на нас нападає? Коли нас кусає комар, то дає нам місцево-знечулюючий застрик. Цей знечулюючий застрик має він на кінці сверлика і рівночасно при його помочі розводнює кров, бо кров є липка і густа. Виссе її при помочі помпи яка є дуже прецисно збудована. Комар може насатися крови три або чотири рази більше, як він сам важить.

Чому комар скоріше втече, поки ми його вдаримо?
Нагле тиснення на нашій шкірі остерігає його телеграфічне, що наступить удар. Найменший наш нервовий відрух ділає на комаря як землетрус і остерігає його перед винищенням.

Чому комар одних людей кусає, а других ні?
Найновіші досліди виказали що наш віддих, а радше ритм віддиху, який не є однаковий у всіх людей, притягає комара.

Яка одежа притягаюче ділає на комарів? Комарі 1/10 сідають на білу одежу і яснішу, чим на чорну.

Чому комар бренить? Тому, що він літає. Бреніння постає через махання його крил.

Як довго живе комар? Самчик живе всього 8-9 днів.

Коротко по народженні самчик парується у воздусі з самичкою, потім час до часу живиться соком з рослин і по 8-9 днях гине. Самичка живе около 30 днів. У теплий час, літом з яєчка за 10 днів виколюється комар. Під час сезону, від весни до осені, множиться 15 Генерацій. В 5 Генераціях нормально самичка зноситиме по 100 яєчок, то це дасть 31 мільйонів наслідників. Самичка зносить яєчка на поверхні води. Ляври і кукли живутьяк малі, підводні човна. Час від часу винурюють, щоб набрати воздуху. Щоб винищити комарів, на поверхню води ллється густу оливу. Малі ляври не можуть пробитися через оливу і гинуть через задушення.

Як багато комарів розносить недуги? Не багато. Приблизно на 3,000 різних родів комарів, недуги розносять лиш кілька. Певні комарі розносять elephalitis, маларію і жовту горячку, інші - encephalitis або сплячку, але не в Північній Америці чи Европі.Який найкращий лік проти комарів? Добрим ліком є Dimethyl phtalate у розчині до натирання. Всі хемічні середники є трутиною і з ними треба обходитися дуже обережно.

Комарі є поживою для інших комах, птахів, риб і звірят. Якби їх не було, багато птахів і звірят, що ними харчуються, вигинули б.

(В дорогу з Юнацтвом, 1972/#2)
"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.