ЦІКАВО ПРО КОНЕЙ


Спершу людина приручила осла, потім верблюда і тільки потім — коня.

Рекорд довголіття у коней встановила англійська кобила Віллє, яка прожила 62 роки (1820— 1882).

Англійський жеребець Піно мав гриву завдовжки 3 метри 14 сантиметрів.

Найбільшим і водночас найтяжчим конем була кобила Валлах, яка народилася 1802 р. Її вага була 1358,5 кілограма, довжина від носа до хвоста— 4 метри 87 сантиметрів.

У коня серце більше, ніж у інших сільськогосподарських тварин. Його вага в середньому від 3,5 до 4,5 кілограма. Однак відомі випадки, коли вага кінського серця сягала 8 кілограмів.

У стані спокою у коня пульс 28—44 удари за хвилину, а при нервовому збудженні або під час важкої роботи може підвищуватись до 130!

Коні чудово розрізняють не тільки голоси людей, а й інтонації. Якщо на коня кричати, лаяти його, у нього прискорюється пульс.

Домашні коні близькозорі і погано бачать далі 500 метрів. Зате сектор огляду у коня значно ширший, ніж у людини: не повертаючи голови, кінь бачить майже на 360 °.

Слух у коней надзвичайно гострий. Кінь чує ультратихі звуки — наближення табуна на дуже великій відстані. Вушні раковини коня постійно направлені в бік звукових хвиль.

Чи не найдорожчим конем був Секретаріат. Він мав 2 роки, коли його після переможних заїздів продали за 6 мільйонів доларів.

У світі налічується 250 кінських порід. Породи можуть зникати, відроджуватися, губитися.

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.