Коли діти брешуть, батьки плачуть

Ми знаємо, що навіть дорослі люди не є ангелами і обдурюють один одного не тільки в дрібницях, але і по-великому. Чому ж це відбувається? Коли наступає цей момент брехні? Давайте з’ясуємо.

Jose Ismael Fernandez

Виявляється, вже з раннього віку діти обдурюють нас.

Проте, більшість дітей роблять це, абсолютно неусвідомлено. Частина їх брехні — це їх власні фантазії, в світі яких вони і живуть. Вигадуючи цілком неймовірні історії, вони вірять в них, тому що їх внутрішній світ такий же справжній, як і зовнішній.

Тому, розповідаючи про свої вигадки, вони говорять щиро. І якщо ви це бачите, то знайте, що ваші діти обдурюють вас не навмисно, навіть і не підозрюючи про те, що це погано.

Але з часом діти починають розуміти, що говорити неправду — це недобре. Ось причини, чому розуміючи це, вони все ж таки продовжують брехати.

• Щоб уникнути покарання
• Щоб приховати свою провину
• Щоб виглядати старше, добитися похвали, значущості в очах оточуючих
• Щоб виразити свою ворожість

Деколи, самі батьки підштовхують дітей до брехні, не усвідомлюючи цього. Наприклад, ви караєте дитину не за поганий вчинок, а за те, що його дії не співпали з вашими очікуваннями. Діти вимушені обдурювати, щоб реакція мами або тата не викликала у них хворобливих відчуттів. Адже не секрет, що батьки не тільки виносять своє роздратування і крик на дитину, але деколи можуть і побити. І тут спрацьовує принцип бумеранга. Чим більше ви сердитеся на дитину, тим більше вона обдурюватиме вас, щоб уникнути батьківського гніву. Таким чином, обурюючись брехнею дитини, ви, навпаки, провокуєте її говорити неправду.

Отже, брехня розкрита, що робити далі?

Перш за все встановіть причину обману, не нападайте зопалу на дитину. Пам’ятайте, ваша дитина не злочинець, вона всього лише безпорадний, недосвідчений малюк, що не знає як утриматися, встояти в цьому світі, і тому всякий раз щось пробує.

Необхідно створити такі взаємини в сім’ї, щоб у дитини не було потреби обдурювати. Якщо діти вас люблять, вам довіряють, не бояться вас, якщо над ними не висить загроза покарання за кожен вчинок, за кожен неправильний рух, якщо у дитини є можливість спокійно пояснити свою поведінку, буде воно хороше або погане, тоді немає потреби говорити неправду.

Довіряйте своїм дітям, діліться з ними своїми відчуттями, знаходьте час для самих різних ігор, заохочуйте відчуття гумору, що розвиваються в них, здатність фантазувати. Адже брехні і фантазії, це 2 великих різниці.

Дітям потрібно пояснювати, що не завжди дорослим вдається стримати свої обіцянки, такі обставини, що складаються. Проте з друзями і оточуючими потрібно будувати чесні і щирі відносини, довіряти один одному. І тоді ваша дитина, подорослішавши, буде чесною. Адже саме з такими людьми легко жити і приємно мати відношення.

джерело: «Прикарпатська Леді»

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.