Мами на вибір

Психологи виділяють чотири типи мам:

Тривожна мама — їй завжди щось здається. Навіть якщо для малюка не існує жодної загрози, вона вся у тривогах. їй здається, що без неїїї дитині ніяк не обійтися. Вона метушиться, її поведінку важко передбачити.

Тужлива мама — цим ніколи нічого не подобається: ні її статус у суспільстві, ні становище в сім'ї, ні стосунки з чоловіком. Дитина для неї обуза. Вона нервова і дратівлива, їй страшно потрапляти "під руку".

Впевнена у собі, владна мама — це та, яка, швидше за все, ще до народження дитини намітила план її виховання і нізащо від нього не відступить. Вона нав'язує свої вимоги, ігнорує думку дитини, а дитячий бунт завжди карає. Одне слово, вона "завжди права".

Спокійна, врівноважена мама сприймає свою дитину такою, якою вона є. Вона все знає про свого малюка і вчасно приходить йому на допомогу. Вона уважна до найменших подробиць життя дитини, врівноважена, висуває реальні вимоги до дитини.

Дорогі мами, "приміряйте" на себе ці визначення і будьте при цьому якомога об'єктивнішими. І якщо ви побачили себе не в дуже привабливому світлі, подумайте, що можна змінити у ваших стосунках з дитиною. Адже стиль вашого спілкування позначається на здоров'ї дитини і формує її характер.

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.