ПРО ЩО ГОВОРИТЬ МАЛЮНОК МАЛЮКА?

Щоб зрозуміти, затишно вашому малюкові вдома, запропонуйте йому намалювати свою сім'ю. При цьому не підказуйте дитині і не давайте ніяких вказівок.

Якщо дитина зображенa у центрі між татом і мамою або на першому плані, то малюк почуває себе потрібним, йому комфортно в сім'ї.

1. Відсутність самого автора малюнка говорить про його труднощі у відносинах з близькими.

2. Чим авторитетніше людина в очах малюка, тим вона більша на малюнку.

3. Зверніть увагу, чи є придуманий член сім'ї на малюнку? Якщо є, то малюк, швидше за все, отримує недостатньо уваги і хоче бути кому-небудь потрібним.

4. Якщо ж на малюнку немає когось із членів сім'ї — це говорить про відсутність емоційного контакту з цією людиною.

5. Якщо дитина малює себе дуже маленьким, розміщеним в куточку листа — у нього занижена самооцінка.

6. Відстань між зображеними членами сім'ї говорить про їх емоційної близькості.

7. Кольорова гамма малюнка — індикатор палітри почуттів.
Найулюбленішими квітами дитина малює себе або найближчих людей, і навпаки.

8. Найрозумніший, на думку дитини, член сім'ї зображується з найбільшою головою. Персонажі з великими очима для малюка — це ті, яким потрібна допомога. А люди з великими вухами — ті, які слухають оточуючих. Якщо немає вух, то людина нікого не слухає, ігнорує те, що говорять.
Зображені з великим ротом сприймаються як джерело небезпеки. Якщо рот відсутній або намальований у вигляді рисочки, то ця людина, на думку дитини, приховує свої почуття, не може висловити їх словами.
Чим більше пальців на руці, тим сильніше персонаж. Довжина рук говорить про комунікабельність. Короткі руки — про нерішучість.

Сонце на малюнку — символ тепла і затишку.

[ 5 шляхів до серця дитини ] [ 7 фраз, які батьки повинні говорити своїм дітям ] [ 8 РЕЧЕЙ, ПРО ЯКІ ХОТІЛИ Б СКАЗАТИ НАМ НАШІ МАМИ ] [ 10 кроків, щоб стати кращими батьками ] [ 10 заповідей Януша Корчака для батьків ] [ 10 хитрощів при спілкуванні з дітьми ] [ 10 правил здорового дитячого сну від лікаря Євгена Комаровського ] [ 10 ФРАЗ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДИТИНІ ] [ 24 правила для мам хлопчиків ] [ 48 фраз, які потрібно говорити дітям ] [ 25 способів дізнатися у дитини, як справи в школі, не питаючи «Ну як справи в школі?» ] [ Говоріть своїй дитині... ] [ Інна НАБОКА Як привчити дитину до читання, зацікавити книжкою? ] [ Ваша дитина не любить читати? Я знаю, що робити! ] [ Лист Лінкольна вчителю свого сина ] [ Як виховати україномовну дитину в російськомовному або змішаному середовищі? ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.