Цікаво знати
НАЗВАНІ НА ЧЕСТЬ ГЕРОЇВ

Кримська війна 1854-1855 р.р., спровокована імператором Миколою І, якому дуже хотілось господарювати над Туреччиною і стратегічними протоками Босфор і Дарданели, як відомо, закінчилась ганебною поразкою Росії, бо цивілізована Європа не могли допустити такого переділу світу.  Боротьба проти Туреччини, Англії, Франції, Сардинського королівства, які направили сюди колосальну на ті часи кількість військ і спорядження, була нерівною. Російським солдатам та офіцерам, захопленим зненацька внаслідок блискучого стратегiчного маневра союзників, залишалось тільки одне: героїчно гинути. Та місто британської і французької слави Севастополь стало відоме світу в першу чергу внаслідок героїзму його захисників. Симпатії газет тих часів були на боці вояків, яких Російська імперія бездарно кинула на загибель, і це спричинило появу у всьому світі кількох міст з назвою "Севастополь". З допомогою  Всесвітньої Мережі Інтернет можна уточнити де саме вони є і трохи довідатися про їх історію.

Про найбільш відомого американського тезку я дізнався з біографії Стівена Пайфера, який вказує в своїх анкетах рідним місто Sebastopol в 56 милях на північ від Сан-Франциско(38°24'N 122°50'W) в Каліфорнії.  Спочатку це було поштове містечко і маленький торгівельний центр фермерів. Населення Каліфорнії збільшувалось в результаті золотої лихоманки 1850-х років і переселенці все більш переміщались в бік плодючих долин півночі штату, намагаючись розвивати і сільське господарство. Нині це місто в графстві Сонома з населенням 7740 чоловік і з розвиненою інфраструктурою - відоме, як і наше місто, виноробною діяльністю. Побратимом міста є історично відомий Чигирин в Черкаській області.

Очевидно, що багато американців на заході симпатизували захисникам, ніж британцям, бо назва Sebastopol була у містечка в графстві Напа (потім його перейменували в Йонтвіль), в графствах Туларе і Сакраменто та в графствах штата Невада.
Sebastopol, штат Техас (30°54'34"N 95°14'58"W) в графстві Трініті був заснований в 1840-х роках як Бартоломей і в середині 1850-х р.р. був перейменований російськими торгівцями, які купляли бавовну з місцевих плантацій и відправляли її в Росію, спочатку баржою вниз по річці Трініті а потім судном від узбережжя. Як поштове містечко використовувався з 1860 по 1872 р.р. У 1990 Sebastopol був роздрібненим сільським товариством з населенням тридцять один чоловік.

Про деякі населені пункти є інформація в енциклопедіях, а є і такі, які позначені далеко не на всіх мапах США.

Містечка з назвою Sebastopol є ще в графствах Скот штату Міссіссіппі (32°34'22"N 89°20'6"W), Mедісон штату Ілінойс(38°42'40"N 89°36'2"W), Доор штату Вісконсін, в штаті Луїзіана 29°52'3"N 89°52'22"W), в Мілуокі.

Населений пункт з назвою Sevastopol є в графстві Koсцюшко штату Індіана (41°7'45"N 86°1'8"W).

Містечка Sebastopol з 589 мешканцями віднайшлось в канадській провінції Oнтаріо та в штаті Вікторія в Австралії.

Важко стверджувати, що сучасні мешканці цих міст знають про подвиг севастопольців, але те, що вони свого часу були названі на честь героїв - незаперечно.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ,
Севастополь

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.