Музика робить дітей розумнішими

Дослідники Університету Люксембургу виявили, що музика стимулює відділи мозку, що відповідають за пам’ять, мову і рухові функції. І ці знання можуть виявитися дуже корисними на практиці.

У ході експериментальної «музичної терапії» вдавалося домагатися помітного поліпшення загального самопочуття, зниження болю і внутрішньої напруженості у пацієнтів. У цих дослідженнях брали участі літні люди, серед яких були залежні від сторонньої допомоги і самостійні, з недоумством і без. Сеанси проводилися як групові, так і індивідуальні.

Дослідники зробили висновок, що музика надає стимулюючу дію на емоційну пам’ять, пробуджуючи старі спогади і оновлюючи самовідчуття людини.

Згідно з висновками, опублікованими в журналі «Medical Hypotheses», музика може надати неоціненну допомогу для запобігання розвитку хвороби Альцгеймера і старечого недоумства. Вона показала свою ефективність при лікуванні нервово-психіатричних розладів. Однак самі механізми впливу музики на мозок все ще залишаються недостатньо вивченими, незважаючи те, що зрослий останнім часом інтерес вчених до цієї теми.

Під час недавніх досліджень з’ясувалося, що музика впливає на черепно-мозкові нерви людей від ембріона до глибокої старості. Вчені припустили, що розвиток, оновлення та відновлення черепної клітини відбувається за допомогою виділення стероїдних гормонів що, в кінцевому підсумку, призводить до підвищення пластичності мозку.

Музика впливає на рівень освіти таких стероїдів, як кортизон, тестостерон і естроген і надає дію на пов’язані з ними рецепторні гени. І, на відміну від лікарських препаратів з аналогічними властивостями, музика безпечна і не має жодних побічних ефектів.

Вчені вивчили вплив музики на освіту в мозку білків нейротрофінів. Вони включали мишам музику з повільним ритмом протягом 21 дня поспіль. В кінці цього періоду в мізках мишей спостерігалося збільшення нейротрофічних фактора гіпокампу.

Крім того, виявилося, що музика значно підвищила здатність мишей до навчання. У результаті цього експерименту вчені зробили висновок, що музика може допомогти в лікуванні декількох патологій, пов’язаних з нервовою системою.

Музика впливає на розвиток нервової системи дітей

Знаменитий оперний співак Лучано Паваротті якось сказав: «Якщо дітей, які не привчили слухати музику з самих ранніх років, то їх, тим самим, позбавили чогось фундаментально важливого в житті». Музика впливає на настрій, концентрацію, креативність і здатність до навчання.

Нейронні зв’язки в мізках немовлят і маленьких дітей формуються через досвід і зміцнюються за допомогою повторень, поки не встановлюється якийсь передбачуваний відгук на той чи інший вплив або явище. Але коли такий зв’язок сформувалася, зламати його вже дуже складно.

Музика дуже важлива для розвитку мозку, оскільки вона допомагає створювати і зміцнювати ці нейтронні зв’язку, від яких залежить обробка звукової інформації.

http://3oko.com.ua/muzyka-robyt-ditej-rozumnishymy.html/


"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.