НЕ СИДІТЬ СПОКІЙНО, БУДЬТЕ НЕПОСИДОЮ

Напевне ви не раз чули в дитинстві наступні слова: «Сиди спокійно, не крутись!»
Ті дії, які дитина здійснює підсвідомо з внутрішнього спонукання, є саме те, чого потребує ваше тіло: не одноманітне положення при сидінні, але постійна зміна позиції.
Чому? Незалежно від того, яке положення приймає людина під час сидіння, це приводить до більш або менш сильного навантаження на хребці і міжхребцеві диски. В даному випадку навантаження означає тиск. Як хребці, так і міжхребцеві диски відчувають при сидінні навантаження, яке не слід недооцінювати.

В залежності від позиції сидячої людини навантаження лягає на той або інший хребець, на той або інший відділ міжхребцевих дисків. Проте їх загальна особливість полягає в тому, що вони не призначені витримувати тривале постійне навантаження. Постійний тиск при відсутності розвантажувальних фаз викликає порушення живильного процесу в ділянці хребців і міжхребцевих дисків, в той час як при зміні позиції навантаження переноситься на раніше розслаблені ділянки.
Якщо ви часто міняєте позицію під час сидіння, то таким чином навантажуєте різні відділи хребта. Міжхребцеві диски в цей час відчувають навантаження з різних боків, спереду і ззаду, праворуч і ліворуч.
Ця зміна навантажувальних і розвантажувальних фаз у відділах міжхребцевих дисків або в хребцевих суглобах дуже важлива для правильного живлення дисків і є умовою їх хорошої роботи. Диски розвантажуються при зміні позиції під час сидіння. Одноманітне сидіння робить їх слабими і ламкими.
При частій зміні позиції сидячою людиною відбувається чергування навантаження і розвантаження відділів міжхребцевих дисків

Під час сидіння нахиліться трохи вперед, а потім трохи назад.

Посуньтеся ліворуч, а потім праворуч, широко розставте ноги, а потім згодом покладіть ногу на ногу.

Поводьтеся як непосида.

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.