За здоровий спосіб життя

Шість порад дратівливій людині

Психологи радять:

1. Намагайтеся на залишатися наодинці зі своїми неприємностями. Звіритися доброзичливій і розсудливій людині про те, що вас гнітить, –значить принести собі величезне полегшення. Поради вашого співрозмовника можуть навіть не мати великого практичного значення, важливі його співчуття, турбота, щира зацікавленість. Таким «повірником» можуть бути дружина, батько, мати, близький друг або навіть... зовсім незнайома людина – випадковий попутник у поїздці чи літаку. В свою чергу, будьте готові самі виступити в ролі доброзичливого і співчутливого слухача чужої сповіді.

2. Умійте на певний час забути про свої турботи. Які б то не були великі неприємності, що звалилися на вас, намагайтеся час від часу звільнятися від гніту важких думок, відволікатися якими-небудь насущними потребами на роботі чи по дому.
Постарайтеся ні в якому разі не заразити своїм поганим настроєм оточуючих вас людей. Які б неприємності у вас не трапилися, життя продовжується, і ніхто не має права нав’язувати іншим похмурі думки і тужливий настрій. Якщо оточуючі доброзичливі у ставленні до вас, вони знайдуть можливість висловити вам співчуття і допомогти. Будьте розумні й тактовні: дуже погане враження справляє людина, яка будь-яку свою (навіть дріб’язкову) неприємність перетворює у світову проблему.

3. Не впадайте у гнів. Привчайте себе до паузи, що передувала б спалахові гніву. А під час цієї паузи постарайтеся осмислити ситуацію. В цьому випадку вам встигне прийти в голову думка про те, що спалах
не дасть полегшення і викличе тільки нові неприємності. Краще всього, коли у вас буде можливість розрядитися не гнівними словами, а важкою фізичною працею чи будь-якими вправами. Здорова фізична втома проковтне ваш гнів.

4. Іноді треба й поступитися. Уперто наполягаючи на своєму, ми часто буваємо схожими на примхливих дітей. Бійтеся бути примхливими! Прислухайтеся до думки опонента, поважайте її і з достатньою часткою самокритичності ставтеся до своєї точки зору. Розумні вчинки не тільки корисні для справи, але й викликають повагу навколишніх.

5. Не можна бути досконалістю абсолютно в усьому. Деякі люди живуть у вічному страхові, що вони гірші від інших. їхні зусилля відповідати найвищим вимогам часто призводять до болючих поразок. Не можна забувати, що таланти і можливості кожного з нас обмежені. Старайтеся передусім добре виконати головну свою роботу і те, до чого ви дійсно маєте покликання. Для почуття задоволення достатньо мати успіхи в одній чи двох галузях, а решту виконуйте сумлінно і не нижче оптимального рівня.

6. Не пред’являйте надмірних вимог. Той, хто надто багато вимагає від оточуючих, постійно дратується від того, що вони частіше не відповідають його надмірним вимогам. Ви робите велику помилку, якщо, постійно критикуючи, прагнете переробити дружину, тещу, своїх товаришів. Дорослу людину перевиховати дуже важко, а ви (навіть не відчуваючи цього) прагнете зробити оточуючих зручними для вас. Перспективи успіху тут мінімальні, зате такий стиль поведінки викликає в них вороже ставлення. Приймайте людей такими, якими вони є (кожний із нас має право на індивідуальність), або взагалі не майте з ними справи. Старайтеся бачити в оточуючих достоїнства і в спілкуванні опирайтеся саме на ці якості. Таким чином, ви, навіть не ставлячи перед собою такої мети, в один прекрасний день помітите, що оточуючі вас люди «перевиховалися».

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.