Віра Оберемок
Дівчинка і білочка
Оповідання, казки

Для дошкільного та молодшого шкільного віку

До нової книжки непересічного дитячого майстра слова з Маньківщини, що на Черкащині, Віри Оберемок увійшла низка дитячих казок та оповідань для дітей. З неймовірною ніжністю, закоханістю у природу та хлопчиків і дівчаток, письменниця своїм творчим доробком формує почуття патріотизму та любові до рідного краю, материзни, листочка і білочки, без яких не може існувати природа і людина.
Розрахована на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Малюнки Віри Оберемок

Переднє слово

Віра Оберемок... Знаю її не один рік. Разом із нею друкувалися на сторінках районної газети. Як завідувач відділом цієї газети, раділа успіхам Віри та знала, що попри тиск, чиновницькі решітки, талант її проб'ється, бо йде з серця і ніби обнімає цілий світ. І здивувала світ. Бо рідко знайдеш літератора, котрий би вмів у малій жанровій формі (новелі, етюді, образку, оповідці) передати світ радості й печалі, душу зі струнами любові та добра.
Читаєш її новели й здається слова в них видзвонюють срібними дзвіночками, обіймають душу й голублять, заколисують і підносять, змушують забувати всі прикрощі й печалі сьогодення.
На жаль, її талант ще не оцінений по достоїнству, насамперед, її земляками. Та є впевненість, що в майбутньому її книгами зачитуватимуться як дорослі, так і діти рідної Русалівки.
Віра Оберемок наділена особливим світобаченням, вона ніби вся з любові, ніжності, добра, з коріння радості, дивосвіту, з того коріння людяності, що пробивається із затверділого ґрунту байдужості, черствості, з того коріння, гілочки якого завжди тягнуться до сонця. У її творах — усе пережите, смуток великої душі, до кінця не розкриленої. Бо в житті письменниці було стільки зрадливого, гіркого, образливого, що стало б, аби засіяти чорним насінням усе поле. Та вона засіває золотом. Те золоте насіння легко падає в ґрунт і дає буйні сходи — то й поетичні новели, і прекрасні твори для дітей, якими зачитуємося й ми, дорослі.
Я пишаюся своєю землячкою і вірю, що в майбутньому її незвичайний талант буде оцінений по заслузі.
Літературний шлях Віри Оберемок стелиться через рідне село Русалівку, через той квітучий край, що виколисав, випестив її та простелив дорогу у велику літературу. І вона, схожа на Мавку, чи Польову Царівну, серед маків і сумних верб, стелить, викладає на аркуш паперу те, чого ніхто не зможе відібрати...

Раїса Ломачинська,
член Спілки журналістів України.


Зміст

Переднє слово

Незвичайний пасажир
Маленька квартирантка
Білочка Рудка
Дике каченя

Їжакова сімейка
Чарівний лелека
Поле
Чому падають зорі?
Про черв'ячка Жужку, який хотів навчитися літати
А ви вмієте усміхатися?
Чарівниця ніч
Ведмедик — чорне очко
Як дощик скрипочці допоміг
Зайчиків сон
Гуртом краще
Про Вовчика — мороку
Казка про хоробру дівчинку-чайку
Треба слухатися маму
Подарунок
Перемагай зло добром
Жабка, яка любила танцювати
Як Баранчик порозумнішав
Як друзі ведмедика провчили
Країна вічного щастя

Мої двокрилі й чотирилапі друзі
Снігурі
Дятли
Стрибає лісом зайчик
Друзі
Галочка
Повертайся, ластівко!
Крихітка тепла
Порозумілися
Подяка від жабки
Їжачок Хру
Горобеня
Кошлате чудовисько
Про Мурку й чуже кошеня
Лиска

Грибозбір
Русалочка
Казочка про хитрунчиків
Перстень щастя
Як з'являються казки

Про автора

Про автора

Віра Оберемок народилася і живе в селі Русалівка Маньківського району Черкаської області. Будучи вельми скромною і "непробивною", Віра Климівна своїми ліричними мініатюрами, казками та оповідками для дітей завоювала творчий авторитет не лише серед молодих поцінувальників її слова в Україні, а й далеко за її межами.
Розсипані в багатьох виданнях держави й діаспори (журналах "Дніпро", "Україна", "Однокласник", "Сільські обрії", "Дзвіночок", "Вільна думка", та "Наші дні" — Австралія; "Світло" та "Новий шлях" — Канада; "Свобода" — США) літературні перлини Віри Оберемок глибоко западають у серце широкою залюбленністю в рідний край, дитячу душу й вірою в людську доброту. Любов до людей, поетичне сприйняття світу, цнотлива краса почуттів притаманні її творам.
Авторка точить перо в доробках короткої форми, але тонке чуття слова, заглиблення в духовний світ ліричного героя, щирий роздум над фактом, деталлю, над життям дають їй змогу наповнити свої твори багатим змістом... До того ж твори написані барвистою мовою, в них — веселковість, смуток і вічна любов...

НА ВЕСЕЛКОВИХ СТРУНАХ ВІРИ ОБЕРЕМОК

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.