Як навчитися поважати свою дитину?

Певно, ви не раз про це замислювалися. Ми виписали для вас 7 простих порад, які не завадить пам’ятати добрим батькам…

1. Слухайте свою дитину. Навіть якщо дитина постійно говорить те, що здається вам несуттєвим, слухайте її. Так вона бачитиме у вас уважного співрозмовника й обов’язково звернеться тоді, коли захоче сказати щось важливе. Також ви найперші знатимете, чим живе ваше дитя.

2. Розмовляйте з дитиною «по-дорослому». Намагайтеся пояснювати, уникайте конструкцій на зразок «Бо я так сказав / сказала!». Будьте логічним і чесним із дітьми, так ви дозволите їм рости й учитися, а не бездумно коритися чиїйсь волі.

3. Коли говорите з дитиною, дивіться їй в очі. Так вона відчує ваше зацікавлення у питанні.

4. Коли ви сердиті, спиніться й подумайте перед тим, як щось сказати. Те, що вам здається дрібницею, може запам’ятатися дитині на все життя.

5. Не забувайте про ввічливість. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина вживала в повсякденні конструкції на зразок «будь ласка» і «дякую», користуйтеся ними самі.

6. Будьте добрими до своєї дитини. Бути батьками — нелегка робота; інколи простіше завважити щось погане, ніж відзначити хороше. Не забувайте бути доброзичливими у спілкуванні зі своїми дітьми, так вони будуть упевненіші в собі й відчуватимуть вашу любов.

7. Не забувайте про себе. Дитина вчиться безпосередньо на вашому прикладі, ви для неї — головний герой і зразок для наслідування. Хочете прищепити своїй дитині щось хороше — пошукайте цю рису в собі.

Розвивайтеся, читайте мудрі й хороші книжки, читайте книжки зі своїми дітьми, любіть і поважайте їх, і будьте певні — ви отримаєте повну віддачу!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.