Підліток курить — що робити батькам?

Сьогодні шкідливі звички серед підлітків, на жаль, не є рідкістю. Однією з найбільш згубних звичок, що приносять величезну шкоду здоров'ю людини, є куріння.

Чому підліток курить? У більшості випадків, для того, щоб здаватися крутим і дорослим, а також для того, щоб виділитися з натовпу. До того ж, серед підлітків поганий приклад поширюється зі швидкістю звуку і лише не багато хто з підлітків можуть утриматися від спокуси спробувати почати курити.

Дуже часто однокласники, які палять починають насміхатися над тими підлітками, які не курять, звинувачуючи їх у тому, що ті не хочуть долучитися до дорослого життя, притягальнішою своїми можливостями робити все, що спаде на думку.

Деякі батьки закривають очі на те, що їх чадо повертається додому з тютюновим запахом, пояснюючи це тим, що він просто спілкується з курящими друзями і знаходиться поруч, коли ті курять. Така поведінка дитини має насторожити кожного з батьків.

Дуже важливо в цьому питанні не втратити час, оскільки, запустивши ситуацію, доведеться застосовувати не просто виховні заходи, але також заходи щодо позбавлення підлітка від тютюнової залежності.

Статистика говорить про те, що у віці 13-14 років практично кожен підліток тримав у руках цигарку і пробував курити. Але в деяких випадках така картина спостерігається і у дітей набагато молодше. Насправді, в цьому випадку мова йде про простий інтерес до забороненого вчинку.

У більшості випадків, батьки вчасно не приділяють цьому питанню належного значення і не намагаються вчасно розповісти дитині про шкоду і згубний вплив куріння на здоров'я.

На сьогоднішній день існує кілька факторів, які можуть підштовхнути підлітка до куріння. По-перше, це яскрава і барвиста реклама, яка демонструє картини, де стильні чоловіки і красиві жінки не випускають сигарети з рук.

По-друге, це поганий приклад батьків або близьких, які не приховують від дитини свою погану звичку і дозволяють собі палити в її присутності. Ну і по-третє, це негативний приклад однокласників.

Деякі батьки, які дотримуються принципів демократичного виховання дитини в сім'ї, помилково сподіваються на те, що навіть якщо їх підліток і спробує курити, то ця звичка буде носити не систематичний, а разовий характер.

Головне, що повинні робити батьки в цьому випадку, так це своєчасно боротися з курінням у підлітка. Це дуже важливо, оскільки паління сприяє дуже швидкому розвитку захворювань дихальних шляхів, травлення, кровоносної системи, серця, викликає часті застуди, погіршує загальне самопочуття, провокує зниження імунітету і погіршення пам'яті.

Напевно, ніхто з батьків не бажає, щоб їх підліток курив. Саме тому, татам і мамам необхідно докласти максимум зусиль для того, щоб донести до своєї дитини інформацію про шкоду куріння.

Дуже важливо виключити абсолютно всі випадки куріння в сім'ї, або, принаймні, постаратися, щоб перед очима підлітка не з'являлися дорослі з сигаретами. Якщо ж дорослі, з якихось причин, не можуть кинути палити, то цю звичку необхідно ретельно приховувати від підлітка.

Завжди стежте за тим, щоб у зоні доступу підлітка не було ніяких сигарет і попільничок.

Батькам необхідно постаратися знайти підходящий час, для того, щоб в ненав'язливій формі продемонструвати підлітку наслідки куріння. Для цього можна використовувати вдалі знімки, які розміщені в Інтернеті і в пресі, а саме, обвуглені легкі, звужені судини, жовті зуби і т.д.

Крім цього, дуже важливо довести дитині те, що успіх у житті ніяким чином не пов'язаний з курінням, а залежить тільки від його індивідуальних здібностей, розуму, кмітливості, таланту та вміння залучати до себе людей.

Проводячи роботу з підлітком з приводу боротьби з курінням, необхідно дотримуватися тільки спокійного доброзичливого тону в розмові. Ні в якому разі не можна ображати і принижувати особистість підлітка. Адже тільки так Вам вдасться впоратися з курінням у підлітка.

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.