Чим більше дитина спить, тим вона розумніша

Дійсно, першокласники дуже втомлюються від школи, причому не лише фізично, але й психологічно. Найкращий спосіб відновити сили – поспати. Але якщо дитина від цього категорично відмовляється, то можна запропонувати просто полежати після обіду хоча б півгодини, а щоб не було нудно – поставити послухати яку-небудь казку.

Крім того, сон поліпшує пам’ять. Недавно вчені за допомогою серії експериментів довели, що для кращого запам’ятовування нової інформації з нею потрібно "переспати". Коли ми спимо, наші нові спогади буквально розкладаються по поличках: немовби переміщаючись у надійніші місця зберігання.

Тим часом у суспільстві люди все частіше відмовляються від нормального режиму сну й неспання, сподіваючись відіспатися у вихідні. Для цього явища вчені навіть знайшли особливу назву – "булімія сну". Вони твердять, що про запас виспатися так само неможливо, як і наїстися: мозок у будь-якому разі буде втомлюватися, і людина не зможе успішно працювати. Особливо це стосується школярів і студентів, які часом зубрять усю ніч, сподіваючись краще запам’ятати матеріал перед іспитом.

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.