ТЕЛЕВІЗОР ЛАМАЄ ДИТЯЧІ ЖИТТЯ

Подивіться, що з ними зробило телебачення. Це діти, які розжиріли, у яких погано загоюються рани, вони мають дефіцит уваги, проблеми з метаболізмом, гормональні порушення. Це короткозорі діти з аутизмом, раком, діабетом, недоумством і передчасною статевою зрілістю.

Скільки бід, одна відповідь — телевізор.

В цьому не на секунду не сумнівається британський вчений-психолог і біолог Ерік Сігман, який проаналізував і підсумував 35 різних наукових досліджень, проведених в різний час його колегами із Великобританії і США. У підсумку доктор назвав основні негативні наслідки перегляду телевізора дітьми, опублікувавши доповідь по темі в шановному часописі Віоlоgіst.
Сігман оголосив, що став ініціатором «найбільшого зв’язаного із здоров’ям невизнаного скандалу нашого часу». У відповідь від фанатичних телеглядачів він почув звинувачення у шарлатанстві і намаганні дешево пропіаритися, але разом з тим одержав гарячу підтримку з боку національної спілки вчителів Великобританії, а також від медиків, соціологів та інших спеціалістів.

Отже, чим же «телебомба уповільненої дії»— загрожує маленьким глядачам?

Насамперед — ожирінням. Всівшись перед «зомбоящиком», діти не гуляють, не грають, а валяються на дивані і механічно їдять бог знає що. Таким чином, не рухаючись і неправильно харчуючись, малюки накопичують жир: обмін речовин порушується, калорії не спалюються, на цьому сприятливому ґрунті розцвітає діабет з усіма наслідками.

«Приклеєністю» глядача до екрану користується імунітет, який послаблюється. Не дрімають і серцево-судинні захворювання, напад одержує шанс. Про те, що псується зір, можна не говорити — це загальновідомо.

Втрачається і здатність людини концентруватися на «нетелевізійних предметах» — неуважність, проблеми з пам’яттю і швидкістю реакцій підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера, тобто — старечої недоумкуватості. Що важливо, телевізор пригнічує виробництво мелатоніну, ключового гормону і могутнього антиоксиданту, який відіграє важливу роль в імунній системі, циклі «сон-неспання» і статевої зрілості, яка починається раніше, ніж треба. «Ящик» негативно впливає на сон (зокрема, яскраве світло порушує ходу внутрішнього годинника організму), а недостача сну поліпшує апетит, і гормональні різниці між голодом і ситістю стираються. На виході, знову ж, — ожиріння. В ДНК, до речі, починаються мутації, здатні викликати рак. Далі — аутизм, пусковим гачком для якого може бути телебачення.

Оскільки ТБ з легкістю заміняє читання, розвиток мозку не йде належним чином, внаслідок здібності дитини стають не такими інтелектуальними, як хотілося б батькам. І так далі.
Список можна було б продовжити, якщо б ми про шкоду телевізора почули вперше. Проте нам вже відомо, що телебачення робить з школярів хуліганів, що потім воно не дає їм закінчити університет, а в підсумку перетворює в злочинців.

В зв’язку з перерахованим вище Сігман говорить: «Діти у віці до трьох років не повинні втуплюватися в «телік» взагалі (американські колеги вважають, що не можна до двох років), діти від трьох до п’яти, з дозволу батьків, можуть одержувати не більше півгодини дитячих програм хорошої якості. З 5 до 12 років час перегляду можна збільшити о години, а потім, вже підліткам дозволяється додати 30 хвилин. Всього — півторагодинний перегляд за день до настання повноліття».

Треба відзначити, що слова «телевізор» і «телебачення» в усьому тексті цього матеріалу можна замінити на слово «екран». Тому що сидіння перед комп’ютерним монітором (DVD, Інтернет, ігри) або ігровою приставкою, хоча може й не мати до ТБ ніякого відношення, дає ті самі негативні наслідки.

І винен в дитячих проблемах з екраном, звичайно ж, не екран, а батьки.
У Великобританії підрахували, що нинішня дитина з 6 років проводить один рік перед екраном.

Діти старші (11-15 років) вже тратять на це 55% свого життя (з тих годин, коли не сплять), або більше четверті доби. А через десятиліття очікують серйозне збільшення кількості «телевізійного часу». І якщо Сігман з колегами праві, дітям не поздоровиться.

Отже, не забудьте виключити телевізор чи що там у вас є.

[ Правила безпеки в Інтернеті для дітей ] [ ШКОДА і КОРИСТЬ ВІД КОМП'ЮТЕРНИХ РОЗВАГ ] [ М. Масич, А. Шевченко ДІТИ У МЕРЕЖАХ ] [ Любов ІСАКОВА Захоплення комп'ютером: заохочувати чи ні? ] [ Комп'ютер і дитина. Здоровий підхід ] [ Дитина-комп'ютероман. Що робити? ] [ Леонід ЧУПРІЙ Вплив телебачення та Інтернету на моральне та фізичне здоров'я дітей ] [ ТЕЛЕВІЗОР ЛАМАЄ ДИТЯЧІ ЖИТТЯ ] [ Віталій КОЛІСНИК ТЕЛЕВІЗОР КАЛІЧИТЬ ДІТЕЙ ] [ Телебачення псує дітей ] [ Телебачення і малята: питання, які хвилюють батьків ] [ Як не виростити дитину-телезомбі Поради батькам ] [ Оксана САВЧАК Дитячий світ і телебачення ] [ Українські діти сліпнуть перед моніторами ] [ В Україні 96% дітей віком від 10 до 17 років користуються Інтернетом ] [ Комп'ютер і зір ] [ Любов ІСАКОВА Діти і мобільний телефон: правила взаємодії ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.