9 2
ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 154

Кішки, які важать 200 кілограмів

Кішки характеризуються пазурами, що вони випускають, грацією, гнучкістю, а також гарно забарвленим хутром.

Тигри, мабуть, найкрасивіші кішки, хоча і позбавлені левиної гриви. На теперішній час збереглися в невеликих кількостях на півночі Ірану й Афганістану, в Індії, Бірмі, Індокитаї, на Яві і на Далекому Сході, головним чином, у Приморському краї.
Тигр – найбільший представник родини котячих. Звичайна довжина його 2,5-3 метри й маса 180-220 кг. Зовнішній вигляд тигра уособлює могутність, величезну фізичну силу, гордість, велич.
Тигр – справжній хижак, пазурі в нього досягають 10 см і гострі як кинджали. Він володіє такою величезною силою, що, нападаючи, перекушує й ламає хребці такій великій тварині як буйвіл, а з кабаном у зубах може плигнути на висоту трьох метрів. Звичайною їжею для тигра служать різні копитні звірі (кабани, олені, козулі), а також інші тварини, включаючи крокодилів, черепах, риб, яких цей хижак ловить легко, тому що любить купатися і відмінно плаває. При недостачі їжі, а, звичайно, тигр з’їдає за один рік 30 великих тварин, можуть знищувати домашню худобу й собак. Серед тигрів, особливо в тропічних країнах, часом з’являються людожери.
Як батько тигр нікудишній. За дитинчатами, яких у самок за все життя буває від 10 до 20, а виживає, навряд чи половина, піклується одна мати. У зв’язку з тим, що тигр перебуває під загрозою зникнення, полювання на нього у всіх країнах заборонено.

Величавість постаті, чудова грива в самців, величезна сила лева – усе це виправдує його звання царя звірів. Лев – мешканець саван, степових просторів, що поросли високою травою й чагарниками. В даний час ареал їхнього поширення різко скоротився. Леви уціліли тільки в Африці та Індії.
Живуть леви поодинці, але частіше групами чи, як їх називають, прайдами: один-два самці і кілька самок із дитинчатами різного віку. Кожен прайд має свою територію. Лев керує прайдом і охороняє свої володіння. Коли приходить час подбати про продовження роду, а це трапляється в будь-який місяць року, лев веде свою подругу з прайду, але через якийсь час вони повертаються. Звичайно, левиця народжує 3-4 маляти, із яких виживають одне-два.
Після денного відпочинку виходять на полювання. Основними добувачами є левиці, але право першим покуштувати здобич надається самцю-ватажку. Окремі, звичайно, хворі, чи старі звірі, нездатні полювати на копитних, можуть поїдати падло, усіляких дрібних тварин, а також пристраститися до нападу на людей.
Нехтують леви гієн і душать їх при кожному зручному випадку. Ворожість зрозуміла: адже лев, коли постаріє, стане поживою гієн. Для цих тварин характерний матріархат. Головна самка сама вибирає собі самця для спарювання і живе з дітьми в окремому лігвищі. Рядові самки і їхні діти намагаються всіляко догодити “царівні” і живуть у загальному лігвищі.

Ой, як цікаво! Хочу ще! Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.