ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 33

***

Професор Симон Ньюкомб у XIX ст. математично довів, що апарати, які важчі за повітря, літати не можуть.

***

Англійський професор Уілсон писав у 1878 році в звіті про всесвітню виставку в Парижі: "Ніхто не стане мені заперечувати, якщо я скажу, що із закриттям виставки електрика згасне і майже ніхто про неї не почує".

***

Джоуль вважав, що електродвигуни ніколи не витиснуть коня, і досить переконливо це довів. Дійсно, вартість цинку, що витрачається в батареях, більше вартості вівса, що з'їсть кінь, що виконує ту ж роботу.

***

Всесвітньовідомий українець Сергій Корольов протестував найскладніший пристрій, розроблений кількома НДІ і призначений визначити, є чи на Марсі життя, наказавши вивезти в степ і увімкнути. Пристрій провів ретельні дослідження і довів, що життя на Землі немає.

***

В обчислювальному центрі, що обслуговує одну з корпорацій США, у центрі машинного залу на спеціальній підставці стоїть скляна шухляда з написом: "При аварії розбити скло". Там знаходиться звичайна конторська рахівниця.

***

Микола I настільки не любив Глинку, що дозволяв заміняти покараним офіцерам гауптвахту відвідуванням опери "Руслан і Людмила".

***

Коли розкласти будь-яке людське тіло на компоненти, такі як атоми вуглецю, кисню, водню й азоту (а також деякі інші), то сумарна вартість цих елементів на ринку коштуватиме не більше 97 центів.

***

"Камікадзе" з японської перекладається як "божий вітер". Так під час війни називали японських льотчиків-смертників, які діяли проти проти кораблів супротивників.
За американськими даними, під час війни камікадзе потопили 45 та пошкодили близько 300 бойових кораблів.

***

У Бердянську є пам'ятники бичку-годувальнику (риба така азовська), сантехніку дядькові Михайлу...
В Полтаві нещодавно встановили пам'ятник колорадському жуку.
У місті Кременчуку, що на Полтавщині, - пам'ятник яйцю.

***

Пам'ятник В.І.Леніну, що свого часу височів на центральному майдані латвійського міста Лієпая переплавили в Німеччині на 500 дзвоників. Гроші від реалізації розподілили між школою-інтернатом, сирітським притулком, де тепер зможуть полагодити дах, і притулком для старих - у них з'явиться сад з концертним майданчиком.

***

П'ять відсотків українського суспільства володіє майже 90% всього майна.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.