ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 10

Плоди цитрусових (лимона, апельсина, мандарина) містять в середньому 40 міліграм-процентів аскорбінової кислоти (вітаміну С), а ягоди чорної смородини-250-300, тобто в 6-7 раз більше.

***

В плодах малини міститься 82-150 міліграм-процентів аскорбінової кислоти, а в листках - 220. Не тільки в листках малини, а й у листках смородини, обліпихи та
інших рослин значно більше аскорбінової кислоти, ніж у плодах.

***

Є деревовидна півонія. Квітки її схожі на квітки трав'янистої півонії, тільки більші (до 25 см в діаметрі) І різного забарвлення: білі, рожеві, червоні, малинові, фіолетові. Деревовидні півонії, як декоративні рослини, вирощують на Кавказі, Україні і в інших районах нашої країни. Батьківщина її - Китай.

***

На Філіппінських островах вчені налічують понад 10 тисяч видів рослин, з яких майже половина росте тільки на цих островах.

***

Невеликий острів Занзібар є основним поставщиком на світовий ринок прянощів - гвоздики і гвоздичної олії.

***

Яблуками можна "чистити" зуби. Під час жування плодів знищується 96,7% бактерій, які знаходяться в роті.

***

Лопух, який у нас часто росте на смітниках, з Японії вирощують як цінну олійну рослину. З її насіння добувають олію для виготовлення лаків.

***

В квітках тропічних рослин під час цвітіння виникає висока температура. Наприклад, всередині квітки арума (трав'яниста рослина) температура досягає 40-44°. Таке явище спостерігається і у квіток відомої тропічної водяної рослини "вікторії регії". При диханні в квітках цих рослин виділяється багато тепла.

***

Площа лісових масивів земної поверхні досягає 3,8 мільярда гектарів.

***

Банан - багаторічна гігантська трава, яка росте в тропіках і субтропіках. Стебло банана несправжнє, його утворюють піхви листків, які щільно обгортають одна одну. Листки банана величезні - вони досягають 8 м завдовжки. Населення Бразілії називає банани "хлібом тропіків". Плоди їх їдять свіжими, сушать, в'ялять, перемелюють на борошно. З них готують морозиво, мармелади, креми тощо.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.