ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 14

Комети не мають власного свiтла, а починають свiтити щойно тодi, коли наближаться до Сонця, яке їх освiтлює i тодi можна їх бачити, поки знову не вiддаляться на таку вiддаль, що загубляться у всесвiтному просторi.

***

На островi Цейльон (тепер Шрi Ланка) є озеро, води якого видають мелодiйнi звуки, походження яких дотепер не устiйнено, але це дало причину, що воно носить назву "Спiваюче озеро".

***

3 усiх прикрас, що iх носить людина, перстень - це найстаровиннiша прикраса, бо дослiдники старовини твердять, що ще бiблiйний Мойсей носив перстень, який уже в передiсторичнi столiття був символом подружжя.

***

Найбiльша битва на морi вiдбулася пiд час Другої свiтової вiйни, де коло Фiлiппiнських островiв трапився бiй 166 американських кораблiв проти 65 японських. Японiя втратила 26 кораблiв, а ЗСА тiльки 6.

***

Найбiльший землетрус, що його записала iсторiя, був у 1923 роцi в Японiї, пiд час якого згинуло 142,000 людей, а заподiянi ним шкоди становили астрономiчну суму 5,000,000,000 долярiв.

***

Мiсяць, який є невiдлучним "сателiтом" Землi, появився 10-го грудня 1383 року зовсiм синього зафарбування i дотепер не вияснено причини того небувалого явища.

***

Якщо зібрати усе вугілля, яке є в надрах нашої планети, то вийде куб зі стороною 21 кілометр. Знаменитий Еверест, найвища вершина земної кулі, виглядав би біля нього ліліпутом.

***

Коли людина чхає, повітря з її легень виходить зі швидкістю 160 кілометрів за годину - швидше, ніж ураганний вітер. Ось чому хворим слід залишатись вдома.

***

Звичайний автомобіль на Місяці не заведеться. Бо для роботи йому потрібен кисень, а на Місяці повітря немає. Тому астронавтам для досліджень на ньому потрібен електричний транспорт.

***

Сонячний зайчик видно здалеку. У великий телескоп дзеркало площею всього один квадратний кілометр можна побачити навіть на орбіті Плутона.

***

Найвище повітряний змій підіймався на висоту 8 000 метрів, а найтриваліший політ продовжувався 7 діб.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.