ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 15

Найстарший на світі є хліб вірменський. Відрізняється він від європейського виглядом і способом приготування. Ще до сьогодні вірмени випікають хліб у печі у вигляді дзвону, до стін якої приліплюють тонкі "пляцки" з тіста. Спечений
цим способом хліб є м'який і тонкий. Вірмени їдять його так, як ми налисники.

***

Лікарські обстежини довели, що американці стають щораз товстішими. Причина цього - замало займаються фізичними вправами і проводять вигідне сидяче життя.

***

Тютюнний дим шкодить не тільки людям, але також котам і собакам. Вчені доказали, що цей дим спричинює хвороби рака котів і собак (рак легенів і горла).

***

В Японiї та Австрiї за давньою традицiєю вчать дiтей писати i правою, i лiвою рукою. У бiльшостi країн вчать дiтей писати злiва направо. Справа налiво пишуть учнi арабських країн. А в Стародавнiй Грецiї вчили писати перший рядок справа налiво, а другий - навпаки.

***

В однiй iз провiнцiй Iндiї iснує звичай: якщо учень пропускає заняття без поважних причин, то замiсть нього повинен вiдвiдувати школу хтось iз родичів.

***

Українського гіганта Віктора Заболотного вважають найвищою людиною на Землі. Його зріст - 2.39 метри. Нині Віктор виступає в одному з цирків Південної Америки ["Kyiv Weekly", 18.10.02].

***

За останнє сторіччя люди в середньому стали жити майже вдвічі довше. Міф про те, що давні предки людини були довгожителями, - це тільки міф. Цього не було! Дуже часто археологи й антропологи знаходять рештки стародавніх людей, які в молодому віці були вражені багатьма хворобами. За даними, що їх наводять учені, в 1900 році людина в середньому жила не більше 49 років. В ту пору 50-літня людина вважалась глибоким старцем. У 17 столітті, коли жив голландський живописець Рембрандт, середня тривалість життя не перевищувала 39 років. А за часів Римської Імперії, тобто дві-дві з половиною тисяч років тому, середня тривалість життя сягала всього 22-25 років.

***

У п'ятницю 21 лютого 2003 р., м. Москва, у культурно-розважальному комплексі "Арбат", - вдала спроба встановлення нового світового рекорду.
Рекорд встановлений триразовим рекордсменом світу, нашим співвітчизником - Миколою Куценко (Україна, Харків).
7 годин 24 хвилини 42 секунди, Миколо утримував м'яч за допомогою тільки голови! Неперевершений у світі результат!!! Усього більш 43000 повторень!!!

***
14 лютого 2003 року у м. Львів, під егідою Книги рекордів України, встановлений світовий рекорд!
У жимі лежачи на горизонтальній жимовій лаві, Борис Валєєв підняв гриф штанги вагою 20 кг. - 1 821 разів (!) протягом однієї години. Загальна вага складе більш ніж - 36 тонн!!! У жимі лежачи на горизонтальній жимовій лаві, Борис Валєєв підняв гриф штанги вагою 20 кг. - 1 821 разів (!) протягом однієї години. Загальна вага складе більш ніж - 36 тонн!!!
***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.