ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 30

***

Тільки подвиг Олександра Матросова, що своїм тілом закрив ворожу амбразуру був підхоплений совєтською пропагандою, хоча з початку II світової війни він був п'ятдесят дев'ятим воїном, що зробив його.

***

Латинський вислів, який є загальновідомим, повністю звучить так: "У здоровому тілі здоровий дух - рідкісна удача!".

***

Колишні каторжники в російських в'язницях, щоб полегшити собі життя, у себе на сідницях татуювали портрет государя, бо по ньому тюремщики не вирішувалися сікти.

***

Після 15 листопада 1923 року витрати Німеччини на першу світову війну в 154 000 000 000 марок стали еквівалентні 15,4 пфенінгам, перетворивши цю війну в чи ледве не найдешевшу для скарбниці, оскільки внаслідок інфляції рейхсмарка подешевшала до цього часу рівно в трильйон разів!

***

"Істина в вині, а здоров'я у воді" - так повністю звучить загальновідоме латинське прислів'я.

***

У 1 грамі міститься: гіркого перцю - 30 горошин, запашного перцю - 15 горошин, гвоздики - 12 штук, лаврового листа - 7 листиків... У чому ж саме?".

***

Француз Мішель Лотіто, відомий під прізвиськом "Мсьє-Їм-Все", з 1966 року з'їв 10 велосипедів, 7 телевізорів та легкий одномоторний літак.

***

У 40-х роках минулого століття петербурзький цензор Гедеонов заборонив дві п'єси через вульгарність, погану російську мови і часте вживання лайок. Автором цих п'єс була Катерина II.

***

Збирач податків з міста Апольді в Тюрінгії для своєї охорони придумав розводити дуже злих собак, схрещуючи пінчерів, догів і ротвейлерів, і в результаті скромне прізвище збирача податків - Доберман - тепер знає увесь світ.

***

Угорські курці ще недавно платили особливий податок на утримання пожежних формувань.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.