ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 86

***

Найшвидше ходять мешканці Нью-Йорка і Мюнхена: за секунду середній пішохід долає 167 см. Найповільніші пішоходи - на острові Корсика. Вони проходять за секунду лише 82 см.

***

Після смерті 122-річної француженки Жанни Кальман місце найстарішого жителя нашої планети зайняла румунка Анітіка Бутаріу, якій виповнилося 115 років.

***

До 40-ї річниці Малайзії, відзначеної минулого літа, 25 пекарень країни, скооперувавшись, спекли гігантського торта у формі національного прапора. Розмір цього кондитерського виробу - 3 на 16 метрів. Вага - 2125 кг. На виготовлення "солодкого дива" пішло 10 тисяч яєць, 520 кг борошна, 517 кг цукру, а також сила-силенна крему та вишень.

***

ЮНІЙ ГОСПОДАРОЧЦІ. М'ясо, рибу, овочі солять перед тим, як починають смажити їх на сковороді .

***

Гриб-дощовик близько півтора метра заввишки і вагою 20,5 кг знайшов у Калинівці, що поблизу Миколаєва, В.Третяк. Експертиза показала, що він придатний до їжі.

***

Переважна більшість тварин уміє плавати від самого народження. Один з рідкісних винятків - верблюд. "Корабель пустелі", опинившись на глибині, одразу іде на дно.

***

Американський електрик Майк Хіт за 17 років віддав людям 378,5 л своєї крові. Це повний запас для 67 чоловік.

***

Дивовижні птахи - пернаті кравці - живуть в Індії. До появи на світ пташенят вони будують унікальні гнізда: дзьобом і лапками накладаючи листки один на одного, зшивають їх, до того ж досить міцно, нитками з рослинного пуху.

***

За повір'ям XVII ст. родимка на правій брові у дівчини провіщає ранній і щасливий шлюб. На лівій - навпаки.

***

Троянди і гвоздики добре зберігаються у підсолодженій воді. Для троянд потрібен 10-процентний розчин цукру, а для гвоздик - 15-процентний.

***

Батьківщина гречки - Індія, а точніше - західні відроги Гімалаїв.

***

Французьке село Плекадек у провінції Бретань уславилося тим, що кожний 23-й з 1426 його мешканців - близнюк. А традиція народження двійнят започаткована тут ще з 1673 року - саме тоді народилися сестри-близнючки Марія і Жаннет Серюе.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.