Цікаві факти про котів

Кішки завжди приземляються на чотири лапи, з якого б стану вони не почали падіння. Чому?

Дослідження та спостереження за кішками показали, що, падаючи, тварина моментально починає вирівнювати своє тіло відносно землі. У такій швидкій орієнтації їй допомагає відмінно розвинений вестибулярний апарат.
Спочатку кішка повертає голову, потім шию і тулуб, щоб вони були на одній лінії з головою. Падаючи, кішка притискає лапи і хвіст до тулуба. Цим вона прискорює обертання. Як тільки кішка займе положення лапами вниз, вона відразу відводить їх убік. В результаті цього руху обертання припиняється.
При цьому знижується швидкість падіння — кішка як би перетворюється в маленький парашутик. В результаті кішка встигає приземлятися на чотири лапи.


Малюнок поверхні носа кішки так само унікальний, як і відбиток пальця людини.

Коти ніколи не нявкають один з одним. Цей звук – спеціально для людей.

Кішка за своє життя може мати більше 100 котенят.

Одна пара котів та їхні нащадки за 7 років можуть вивести 420000 кошенят.

«Товариські» кішки слідують за вами із кімнати в кімнату, щоб проконтролювати ваші дії!

У кішки пітніють лише кінчики лап. Можливо, ви помічали вологі відбитки на столі після експертизи чи ветеринарного огляду, коли забирали кішку?

Кішки можуть робити близько 100 різноманітних звуків. Для порівняння – собаки лише 10.

Падаюча кішка завжди діє однаково. Спочатку вирівнюється голова, потім спина, потім ноги, а в кінці спина згибається, щоб пом’якшити падіння.

Якщо кішка псує меблі, спробуйте надати цьому місцю аромат лимона чи апельсина. Коти ненавидять цього запаху.

Чим більше ви розмовляєте з кішками, тим більше вони розмовляють з вами.

Жираф, верблюд і кішка – це єдині тварини, при ходьбі яких ідуть спочатку ліві ноги, а потім праві. Така ходьба гарантує швидкість, хитрість та тишу.

Єгиптяни збривали брови, як знак трауру, коли втрачали улюблену кішку.

Кошаче вуху повертається на 180 градусів. У кожному вусі кішки 32 мускула, щоб управляти вухом вони використовують 12 або більше мускулів.

За даними Ліонського університету в світі близько 400 млн. домашніх котів. Найбільше їх в Австралії, де на 10 жителів припадає 9 котів. На Азіатському континенті перше місце за Індонезією, тут більше 30 млн. пухнастих звірят, а в Європі – Франція, жителі якої мають 8 млн. котів. Разом з тим є країни, наприклад Перу, Габон, де домашні коти майже не зустрічаються.

Кожний рік американці витрачають чотири мільярди доларів на їжу для котів. Це на один мільярд більше ніж вони витрачають на їжу для грудних дітей.

Якщо кішка біля вас і її хвіст тремтить – це найбільше почуття любові, котре вона може виразити. Коли хвіст починає опускатись, значить настрій змінився – можна відійти, вона не образиться.

Коти махають своїми хвостами, коли стоять перед вибором, при цьому одне бажання блокує інше. Наприклад, якщо кішка стоїть в дверях, і хоче вийти, а на вулиці іде дощ, хвіст буде коливатись через внутрішній конфлікт. Кішка хоче вийти, але не хоче намокнути. Як тільки вона прийме рішення (залишиться вдома або вийде під дощ) хвіст вмить перестане коливатись.

Коти труться об людину, щоб «перебити» чужі запахи. Запах іде із залоз, які знаходяться між оком і вухом і в основі хвоста.

Якщо очі розширюються, не дивлячись на яскраве світло, кішка чимось зацікавлена або в гарному ігровому настрої.

Котам, щоб бачити, достатньо 1/6 світла, необхідного людині. Їхній зір в темряві дивовижний! В темноті очі кішки використовують навіть світло, віддзеркалене від сітчатки.

Коти, на відміну від собак, не можуть сфокусувати погляд на близько розміщених предметах, тобто коти далекозорі, а собаки близькозорі. Фактично кішка краще бачить на відстані від 75 см до 2-6 метрів.

Чутливість кішки до гучності звуку в 3 рази вище, ніж у людини. (Якщо ми слухаємо гучно музику або в кімнаті лунає телевізор, то слід дати можливість кішці піти в іншу кімнату).

У котів тремтить нижня щелепа і стукають зуби, коли здобич недосяжна.

Коти відчувають запахи в 14 разів сильніше, ніж люди.

Крім носа, коти можуть чути запахи за допомогою так званою «трубки Якобсона», розташованій на верхньому піднебінні за передніми різцями. Коти використовують їх, коли повністю концентруються на якомусь особливому цікавому запасі, втягуючи в себе повітря, злегка підіймаючи верхню губу та ніс.

Догляд за шерстю заспокоює, нейтралізує присутню агресивність. Якщо кішка не може вирішити, який шлях обрати, їй слід обдумати свою поведінку. В стані невпевненості є унікальний рецепт – вилизуватись.

Туалет повинен стояти в усамітненому місці, щоб кішка не соромилась, і не поруч з мискою з їжею, так як кішки не люблять це робити біля того місця, де їдять.

Ніколи не годуйте кішку собачим кормом. Необхідність в протеїнах для кішки вп’ятеро разів більша, ніж у собак.

Кішки люблять висоту. Так само люблять висоту леопарди і ягуари, які сплять на деревах.

Якщо кішка падає, то її внутрішнє вухо, яке управляє балансом, допомагає їй приземлитись на лапи.

У кішки приблизно 12 рухливих вусів з кожної сторони мордочки. В основі вусів є велика кількість нервових закінчень, тому кішка за допомогою них отримує інформацію про все, що її оточує – про предмети, вітер, температуру и т.д. Якщо кішці видалити вуси, вона може погано орієнтуватись в просторі, наприклад, погано полювати і взагалі почувати себе невпевнено.

Вуса допомагають котам визначити, пролізе вона в отвір чи ні.

Наукова назва вусів – vibrissae – тому їх часто називають вібрісамі. Вуси дійсно вібрують.

Якщо вуси в кішки дивляться вперед – вона чимось зацікавлена, або хоче чимось налякати суперника.

Якщо вуси дивляться назад – кішка налякана, вона уникає торкання до чого-небудь.

Нервовий стан у кішки видають вуха – вони у неї трохи дригаються, хоч сама кішка може спокійно сидіти і спостерігати. Можна навіть, торкнуть кішку в такому стані, добитись від неї шипіння і удару лапою.

При нападі когось кішки прижимають вуха до голови. Це для оберігання від зубів і кігтів нападника.

Якщо кішка нападає сама, то вуха вона опускає горизонтально і в сторони, імітуючи трикутник.

Кошачі битви короткі, але дуже божевільні. Головна їх зброя в битві – зуби.

Коли ми гладимо кішку, в нас знижується частота серцебиття і кров’яний тиск. А люди з серцево-судинними захворюваннями мають шанс прожити більше, якщо у них є кішка, на відміну від тих, хто не має ні кота, ні собаки.

Скільки років по людським вимірам вашій кішці?

Якщо вашій кішці – 3 роки, це прирівнюється до людського 21 року.

Якщо вашій кішці 8 років, то по-людські – 40. Якщо 14, то 70 людських років.

Середній вік домашньої кішки – 15 років, в той час як для диких – від 3 до 5 років.

Чому я не сокіл, чому не літаю?

[ ЩО ВАМ ХОЧЕ СКАЗАТИ ВАША УЛЮБЛЕНИЦЯ ] [ БАГАТО КОТІВ / БАГАТО СОБАК ] [ ЦІКАВІ ФАКТИ ПО КОТІВ ] [ ЗВІРІ ГОВОРЯТЬ Як різні народи чують їх... ] [ ЯК РОЗМОВЛЯЮТЬ ТВАРИНИ ] [ МОВА ЗВІРІВ ] [ ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.