Анатолій ГРИГОРУК
ЧЕПУРУНЧИК

Мабуть, ніхто не стане заперечувати, що всі свині — жахливі нечупари. Про це навіть багато примовок складено. Скажімо, не встигаєш ти ненароком замурзатися, а вже всі довкола починають кепкувати: «Ой, гляньте лишень на цього бруднулю! Ну, стеменний поросюк!» А коли ти їси, плямкаючи, або сьорбаєш голосно чи ляпнеш на скатерку стравою — неодмінно зауважать: «Хіба ти між поросят ріс, що по-людськи їсти не навчився?» Є й такі, що не люблять прибирати в хаті. То про них кажуть: ото живуть, як у свинюшнику!

Свині звикли, що про них така думка утвердилась, то з бруду й не вилазять. Бува, так у калюжі обталапаються, що стають чорніші за сажотрусів.

А ось один кабанець із самого малечку вдався неабияким чепурунчиком. Він щодня мив свого п’ятачка та хвостика. Ніколи не ліз ногами в корито. І кожна щетинка на ньому аж лисніла.

Це не могло не дратувати його завжди замурзаних родичів. «От іще виставляється! — казали вони. — Хоче бути між усіх нас найкращим. Ну, стривай! Ти ще похизуєшся!»
І справді, за першого ж рясного дощу свині попроривали до кабанцевого хлівчика глибокі рівчачки, і по них набігло стільки води, що утворилося ціле море. Стоїть хлівчик, як острівець серед того моря. А свині порозлягалися довкруги, маніжаться в болоті, кувікають та рохкають вдоволено.

Вийде, мовляв, наш чепурун за поріг та й обталапається по вуха. Ото буде сміху!

А кабанець побачив, що проти нього недобре намислили, узяв дві палиці, змайстрував із них ходулі та й перебрів через багнисько, навіть ратичок не забруднивши.

«Сміється той, хто сміється останній», — переможно сказав   він і пішов у своїх справах.


Анатолій ГРИГОРУК
Оповідання

[ Бабусина прем'єра ] [ Гра в шашки ] [ Відро води ] [ Дивовижні імена ]
[ Історія з маминим чоботом ] [ Квіточка ]
[ Коли по хаті ходять пироги? ] [ Кортячка ]
[ Найкраща сестричка ] [ Ремчик ] [ Сопілонька з калиноньки, ясенове денце ]

[ Нещасливий день ] [ Поросятко на ім’я Кабасик ] [ Савоччин день свободи ] [ Скарб Антончика Монте-Крісто] [ Чий песик? ] [ Чарівна паличка ] [ Чого в Діда Мороза борода із кудельки ] [ Чепурунчик ] [ Хлопчик та білочка ] [ Як стати чарівником ]
Вірші
[ Слон Хортон ] [ Бертель–Фертель ] [ Біла Криниця ] [ Віршик-безкінечник про дірявий глечик ] [ Казочка про великий гриб ] [ Три гномики ] [ Народні пісеньки ]
Пізнавальне
[ Дорогі шевченківські місця ] [ Історія бджолиного вулика ] [] [ Українська Xата ]
[ Про автора ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.