12 золотих правил виховання щасливої дитини,
які повинна знати кожна мама

Жінки дуже часто повністю занурюються в побут, забуваючи про свої інтереси і захоплення, коли народжують дитину. Ось 12 золотих правил виховання дітей, які повинна дотримуватися кожна мама, якщо вона хоче знайти вірний баланс.



1. Будь захоплена

Не кидай свої пристрасті та інтереси тільки тому, що в тебе з'явилася дитина. Знайди час для себе і для того, що ти любиш робити. Знайди спосіб включити в свій розпорядок дня читання, заняття спортом або відвідування театру. Так ти станеш щасливішою і цікавішою для своєї дитини.

2. Не будь мученицею

Дітям цього не потрібно і вони ніколи не вимагають від своїх матерів покладати на свої плечі тягар. Якщо тобі потрібно побути на самоті, посади своїх дітей подивитися телевізор або залиш їх на тата, якщо ти хочеш зустрітися з друзями чи батьками.

3. Не прагни до досконалості

Життя безладне і повне сюрпризів, саме тому прагнення до досконалості — погана ідея. Після народження дитини життя стане ще більш непередбачуваним, змирися з тим, що в будинку не завжди буде чисто, щось буде постійно розбиватися і розливатися.

4. Позбудься почуття провини

Після того як ти станеш перед вибором: залишитися вдома з дитиною або повернутися до роботи, постарайся уникати почуття провини за свій вибір. Ти ж і так робиш все, що можеш. Ніхто не досконалий, а самоїдство — це марна трата часу.

5. Будь терпляча

Виховання дитини — нелегка праця. Діти завжди галасливі і дуже вимогливі. Коли ти будеш втрачати терпіння, зроби глибокий вдих і постарайся зрозуміти, що їм необхідна твоя допомога і розуміння.

6. Прислухайся до своєї дитини

Завжди уважно слухай. Ми схильні вважати, що знаємо більше, ніж наші діти, тому нам складно до них прислухатися. Крім того, ми часто виступаємо в якості консультантів, які негайно пропонують свої послуги, коли все, що від нас вимагається, — просто слухати.

7. Будь мамою, а не другом

Встанови певні обмеження. Сьогодні ми приймаємо важливі рішення разом зі своїми дітьми, але діти все ще потребують нас, в тих обмеженнях, які батьки можуть накласти. Ми повинні дослухатися до них і поважати їх, але ми не їхні однолітки.

8. Навчи його простоті

Навчи свою дитину не асоціювати щастя з накопиченням матеріальних благ. Чим він молодший, тим імовірніше він стане слухати тебе.

9. Не дави на нього занадто сильно

Якщо ти хочеш, щоб дитина була успішною і повністю розкривала свій потенціал, не дави на неї занадто сильно, а просто спокійно стався до її успіхів у школі.

10. Навчи його любити самого себе

Висока самооцінка — найцінніший подарунок, який батьки можуть піднести своїм дітям. Людина з високою самооцінкою не потерпить по відношенню до себе образливої поведінки, зможе бути щасливим і досягне повної реалізації свого потенціалу. Як навчити дитину цінувати себе? Покажи йому, що ти її цінуєш, і проводь з нею час, говори з нею і слухай її.

11. Навчи його бути самостійним

На кожному етапі свого розвитку твоя дитина повинна вчитися робити щось самостійно. Якщо ти починаєш йому в цьому допомагати, ти тягнеш його назад. Акуратно підводь свою дитини до незалежності, дозволяючи робити те, до чого він тягнеться.

12. Смійся і отримуй задоволення

Будучи мамою, постарайся не загрузнути в турботах і не забувай розслаблятися і отримувати задоволення від життя. Твоя дитина дає тобі прекрасну можливість бути дитиною знову і знову і робити те, що ти ніколи б не зробила самостійно, будучи дорослою. Скористайся цим шансом.

Веселися разом зі своєю дитиною і нехай материнство стане для тебе найбільшим щастям у світі! Але ніколи не забувай про свої інтереси і захоплення, щоб твоя дитина могла тобою захоплюватися!

[ 5 шляхів до серця дитини ] [ 7 фраз, які батьки повинні говорити своїм дітям ] [ 8 РЕЧЕЙ, ПРО ЯКІ ХОТІЛИ Б СКАЗАТИ НАМ НАШІ МАМИ ] [ 10 кроків, щоб стати кращими батьками ] [ 10 заповідей Януша Корчака для батьків ] [ 10 хитрощів при спілкуванні з дітьми ] [ 10 правил здорового дитячого сну від лікаря Євгена Комаровського ] [ 10 ФРАЗ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДИТИНІ ] [ 24 правила для мам хлопчиків ] [ 48 фраз, які потрібно говорити дітям ] [ 25 способів дізнатися у дитини, як справи в школі, не питаючи «Ну як справи в школі?» ] [ Говоріть своїй дитині... ] [ Інна НАБОКА Як привчити дитину до читання, зацікавити книжкою? ] [ Ваша дитина не любить читати? Я знаю, що робити! ] [ Лист Лінкольна вчителю свого сина ] [ Як виховати україномовну дитину в російськомовному або змішаному середовищі? ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.