ВІСІМ РЕЧЕЙ, ПРО ЯКІ ХОТІЛИ Б СКАЗАТИ НАМ НАШІ МАМИ

Вересень - пора мам і дітей. І байдуже, скільки дитині років - п’ять чи двадцять п’ять. Хай там як старанно ви доглядаєте за дитиною, мама завжди знає краще і радить, радить, радить. Повірте, вона робить це не для того, щоб вас принизити, а тому, що намагається допомогти. Спробуйте її почути...

1. “І нам потрібно звикнути”
Так само, як ви опиняєтеся у зовсім новому світі після народження дитини, вашим батькам потрібно зжитися з думкою, що тепер вони дідусі й бабусі. Найважливіше, до чого вони мають звикнути, це те, що вони більше не повинні за вас відповідати, і ви для них — старша сестра вашої дитини. Тож найкраще обговоріть з ними те, як виховуватимете дитину, ще до її появи на світ. У цій програмі неодмінно має бути місце для бабусь і дідусів, але нехай вони розуміють, що це тільки ваша програма.

2. “Довіряйте нам”
Якщо ви залишаєте дітей з бабусею та дідусем, довіряйте їхньому досвіду. Намагайтеся не давати рекомендацій жорстким, наказовим тоном. Приміром, замість “Коли він прокинеться, робіть так і так” скажіть: “Коли малюк прокинеться, я зазвичай роблю так...”. І змиріться, що вони не робитимуть всього точно так, як ви.

3. “Зберігайте спокій”
Коли жінка вперше стає матір’ю, вона найчастіше бореться з невпевненістю в собі. У цей період молода мама дуже ранима, і коли чує критику на свою адресу, то миттю втрачає рівновагу. Тримайтеся! Якщо вас критикують, зробіть глибокий вдих. І у відповідь скажіть щось дуже ввічливе...

4. “Звертайтеся до нас по допомогу”
Деякі бабусі не пропонують своєї допомоги, тому що не хочуть бути нав’язливими. Вони не впевнені, чи бажаєте ви, щоб вони втручалися у виховання внуків. Ви сприймаєте таке ставлення як холодність, і в результаті стосунки стають натягнутими. Певна річ, вам не потрібно у всьому покладатися на своїх батьків, але не варто відмовлятися від допомоги. Незважаючи ні на що, їхній досвід набагато більший, ніж ваш. Окрім того, батьки вам будуть дуже вдячні, якщо ви оціните їхню життєву мудрість.

5. Не зациклюйтеся на дрібницях
Виховуючи вас, батьки пройшли весь шлях дорослішання дитини - від пелюшок до вступу до інституту. Вони, на відміну від молодих мам, розуміють, що у вихованні дитини є дуже важливі, базові моменти — життєві цінності та орієнтири. А є дрібниці, на які не варто зважати. Приміром, для того, аби дитина виросла відповідальною чи здобула хорошу освіту, варто звернути гори. А воювати з дитиною, яка хоче проколоти собі пупчик чи постригтися наголо, зовсім не варто.

6. “Ідеальних бабусь не буває”
Ідеальна бабуся має бути безмежно терплячкою, тактовною, мудрою... Але ваші батьки такі само живі люди, як і ви. І вони не можуть постійно бути такими, як описано вище. Не примушуйте батьків відмовлятися від власного життя заради онука і не забувайте, що їм також потрібен відпочинок.

7. “Іноді ми також ревнуємо”
Навіть дорослі й мудрі люди можуть як підлітки воювати за увагу власного онука. Уявіть собі ситуацію: свекруха дарує онучці дорогі подарунки, але ваші мама й тато не такі забезпечені й відповідно відчувають дискомфорт. Або ваша мама знайшла з внуком спільну мову, а у свекрухи це не виходить поки, і внучок віддає перевагу одній бабусі перед іншою. По змозі згладжуйте це суперництво між бабусями та дідусями за увагу дитини. При кожній нагоді наголошуйте, що всі родичі однаково любимі й дорогі.

8. “Ви хороша мама”
Що і як би ви не робили, мама та свекруха даватимуть вам цінні вказівки. От вам уже й здається, що вони вважають вас поганою мамою. Ви дратуєтеся — вони ображаються. Замкнуте коло. Тож замість того, щоб гадати, що насправді думають про ваші материнські якості мама та свекруха, прямо запитайте їх про це: “Мамо, як вважаєш, я даю раду дітям?”. Найімовірніше, мама відповість, що так, і дуже здивується, що ви її про це питаєте. Вона напевне не підозрювала, що своєю опікою позбавила вас упевненості в собі. Але її зауваження, попри все, оцінюйте об’єктивно. Можливо, у маминих словах ви знайдете те, що цілком можна взяти до уваги.

P.S. Не забувайте про те, що, спостерігаючи за тим, як ви спілкуєтеся зі своїми батьками, ваші діти вчаться будувати стосунки у сім’ї.

[ 5 шляхів до серця дитини ] [ 7 фраз, які батьки повинні говорити своїм дітям ] [ 8 РЕЧЕЙ, ПРО ЯКІ ХОТІЛИ Б СКАЗАТИ НАМ НАШІ МАМИ ] [ 10 кроків, щоб стати кращими батьками ] [ 10 заповідей Януша Корчака для батьків ] [ 10 хитрощів при спілкуванні з дітьми ] [ 10 правил здорового дитячого сну від лікаря Євгена Комаровського ] [ 10 ФРАЗ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДИТИНІ ] [ 24 правила для мам хлопчиків ] [ 48 фраз, які потрібно говорити дітям ] [ 25 способів дізнатися у дитини, як справи в школі, не питаючи «Ну як справи в школі?» ] [ Говоріть своїй дитині... ] [ Інна НАБОКА Як привчити дитину до читання, зацікавити книжкою? ] [ Ваша дитина не любить читати? Я знаю, що робити! ] [ Лист Лінкольна вчителю свого сина ] [ Як виховати україномовну дитину в російськомовному або змішаному середовищі? ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.