ШКОДА і КОРИСТЬ ВІД КОМП’ЮТЕРНИХ РОЗВАГ

Ну що ж, настав час поговорити про відношення до комп’ютерних розваг. Мабуть ви подумаєте: «Ну, знову, ніби мені мало батьків, які постійно сварять за сидіння перед комп’ютером». Але хочемо запевнити, ніхто нікого сварити не буде, адже батьки — це одне, а ми з вами знаємо, що насправді комп’ютерні ігри захоплюючі. У мене також є батьки і раніше вони дуже сварилися, коли я на «півгодини» сідав за комп’ютер проїхатися на крутій машині або побродити незвіданими світами. Але тепер у мене майже немає конфліктів через це, бо я знайшов декілька маленьких секретів, які, сподіваюся, допоможуть і вам бути у злагоді з батьками й рідним комп‘ютером.

Намагайся сідати за комп‘ютер тільки тоді, коли все інше ти вже зробив.

Звичайно, це звучить ніби якесь занудство. Напевно, що так. Але згадай, як часто було, коли ти сідав краєчком ока подивитися, що за диск дав тобі друг, і забував про час, а схоплювався тільки через кілька годин.

Допомагай батькам.

Якщо ти сидиш за грою, а мама щось тебе просить допомогти їй, то краще не відмовляйся, як завжди, а допоможи їй. Так ти швидше будеш знову вільний, а замість конфлікту з батьками отримаєш подяку від них і підтримаєш гарні відносини.

Насправді, коли робота цікава, це не робота, а задоволення. А комп’ютер це така річ, яка дозволяє робити все, що завгодно. Наприклад, нещодавно всесвітня фірма Місrosoft взяла на роботу хлопчика, якому всього 12 років, бо він полюбляв досліджувати різні програми. А чим ти гірше?

Але у розваг на комп’ютері є також чимало гарних рис:

1. Сприймай гру як відпочинок
Сідай за гру, коли ти у гарному настрої, і коли гра тобі подобається. Це гарантує чимало приємних хвилин і навіть прилив сил після такого відпочинку.

2. Грай лише у якісні ігри
Витрачати свій час на щось незрозуміле і те, що тобі не дуже подобається і слугує лише для того, щоб зайняти час, це просто неповага до себе. А звідки дізнатися, що ця гра справді краща від інших? Ну, по-перше, з нашого журналу, адже ми добираємо анонси і пишемо лише про найкращі ігри. А по-друге, я впевнений, що у тебе знайдеться декілька друзів-комп’ютерщиків. Так от, вони теж грають тільки у якісні ігри, тож користуйся цим.

3. Обирай ігри, що розвиватимуть тебе.
Так, іноді зовсім непогано пробігтися коридором якоїсь марсіанської бази, відстрілюючи все на своєму шляху. Але коли ти весь час будеш займатися цим, то нічого гарного з цього не вийде. А ось, наприклад, зіграти в шахи з комп’ютером дуже цікаво. Навіть якщо ти не вмієш, є спеціальні режими, що допоможуть тобі опанувати цю стародавню гру, якій, до речі, тисячі років. Куди там комп’ютерам! Або глобальні стратегії, де ти розвиваєш свою країну.

[ Правила безпеки в Інтернеті для дітей ] [ ШКОДА і КОРИСТЬ ВІД КОМП'ЮТЕРНИХ РОЗВАГ ] [ М. Масич, А. Шевченко ДІТИ У МЕРЕЖАХ ] [ Любов ІСАКОВА Захоплення комп'ютером: заохочувати чи ні? ] [ Комп'ютер і дитина. Здоровий підхід ] [ Дитина-комп'ютероман. Що робити? ] [ Леонід ЧУПРІЙ Вплив телебачення та Інтернету на моральне та фізичне здоров'я дітей ] [ ТЕЛЕВІЗОР ЛАМАЄ ДИТЯЧІ ЖИТТЯ ] [ Віталій КОЛІСНИК ТЕЛЕВІЗОР КАЛІЧИТЬ ДІТЕЙ ] [ Телебачення псує дітей ] [ Телебачення і малята: питання, які хвилюють батьків ] [ Як не виростити дитину-телезомбі Поради батькам ] [ Оксана САВЧАК Дитячий світ і телебачення ] [ Українські діти сліпнуть перед моніторами ] [ В Україні 96% дітей віком від 10 до 17 років користуються Інтернетом ] [ Комп'ютер і зір ] [ Любов ІСАКОВА Діти і мобільний телефон: правила взаємодії ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.

Сергей Сароян