7 фраз, які батьки повинні говорити своїм дітям

Це не означає, що ви повинні буквально вимовляти кожен день наступні сім фраз, слово в слово. Ні, користуйтеся ними, виходячи з ситуації, і головне — намагайтеся не просто говорити, а показувати це своїм дітям.

1. «Я вірю в тебе»
Одна жінка поділилася своєю кумедною історією на цю тему. Вона говорила своєму трирічному синові «Я вірю в тебе», і, очевидно, ця віра повернулася до неї, немов бумеранг.
Одного разу вона довго шукала свої ключі від квартири. У певний момент вона просто завалилася на диван в розпачі, що не може їх знайти. Раптом вона відчула, як хтось смикає її за штанину: «Мамочко, я знаю, ти можеш знайти свої ключі. Я вірю в тебе!»
Ці слова нібито відкрили їй друге дихання. Вона відсунула комод — еврика! Ключі знайдені.
Дійсно, фраза «я вірю в тебе» має по-справжньому мотивуючу силу.

2. «Ніколи не здавайся»
Цією фразою можна підбадьорити дитину, розрядити обстановку, вимовивши фразу в підвищеному, злегка грайливому тоні. Ви повинні підштовхнути її шукати вихід із ситуації.
Як приклад можна описати історію тієї ж жінки та її трирічного сина. Коли вони разом збирали пазли, малюк старанно намагався всунути один пазл в невідповідну ділянку картинки, при цьому повторюючи: «Ніколи не здавайся! Ніколи не здавайся!»
Мама поправила його: «Ти не повинен здаватися, але, можливо, зараз ти робиш щось неправильно. У такому випадку тобі потрібно зупинитися, обдумати свої дії, і розробити нову стратегію. Якщо нічого не змінюється, незважаючи на твої старання, тобі необхідно знайти інший шлях досягнення мети — придумати нову стратегію, щоб отримати бажаний результат ».
Потрібно пояснити дитині, як важливо не здаватися, а також, що потрібно бути відкритим для нових рішень.

3. «Ми вчимося в процесі»
Ваша дитина повинна зрозуміти, що труднощі і помилки — це нормально. Постарайтеся навчити її не засмучуватися через невеликі помилки. Важливо нагадувати їй про це не тільки в моменти поразок, але й перед важливими, відповідальними подіями і рішеннями в її житті.

4. «Кожен професіонал колись був учнем, як ти зараз»
Дуже важливо час від часу нагадувати вашому чаду, що кожна неперевершена в чому-небудь людина не була такою на початку свого життєвого шляху.
Нехай ваші діти ростуть з розумінням того, що помилятися — це нормально.
Програвати — це нормально.
Боротися — це нормально.
Ненормально думати, що помилки, поразки і боротьба — це перманентні речі буття. Дитина повинна зрозуміти, що це тільки міст для переправи до своєї мети, до своєї неперевершеності.
Дайте зрозуміти своїй дитині, що терпіння, наполегливість і старання куди більш важливі, ніж досконалість.

5. «Поразка — це не вибір»
Говоріть зі своєю дитиною про те, що означає ця фраза. Поясніть, що вона повинна домагатися свого, будь-який досвід сприймати як урок, і бачити в цьому не поразку, а нові можливості для свого «навчання» і нові стратегії.
Поразка не може бути вибором.
Вибір — це вчитися, рости, відпускати те, що ми переросли, любити себе за наполегливість і вірити у свої сили.

6. «Ти повинен вчитися на кожному синці»
Кожен раз, коли ваша дитина робить щось не так, потрапляє в неприємну ситуацію, запитуйте її, чому вона навчилася на цьому досвіді. Поговоріть з нею про це, поясніть, що ми всі вчимося на своїх помилках, проколах і синцях.
Навчіть її робити висновки з кожної ситуації.

7. «Ти в безпеці. Ти оточений любов’ю і турботою»
Ви можете згадати момент зі свого дитинства, коли ви відчували себе в безпеці, відчували любов і турботу навколо? Це моменти спокою і тепла, гармонії з усім, що оточує дитину.
Вкрай важливо ростити дитину в атмосфері любові і турботи, щоб вона відчувала себе в безпеці. Це позитивно впливає на її самооцінку, допомагає їй стати сильнішою і хоробрішою.
Щовечора, коли ви укладаєте свій маленький скарб спати, говоріть йому: «Ти в безпеці. Ти оточений любов’ю і турботою». Говоріть ці слова ніжно і спокійно, щоб вони запам’яталися йому, і супроводжували як відлуння навіть у дорослому віці, щоб він міг їх згадати в моменти стресу і труднощів.

[ 5 шляхів до серця дитини ] [ 7 фраз, які батьки повинні говорити своїм дітям ] [ 8 РЕЧЕЙ, ПРО ЯКІ ХОТІЛИ Б СКАЗАТИ НАМ НАШІ МАМИ ] [ 10 кроків, щоб стати кращими батьками ] [ 10 заповідей Януша Корчака для батьків ] [ 10 хитрощів при спілкуванні з дітьми ] [ 10 правил здорового дитячого сну від лікаря Євгена Комаровського ] [ 10 ФРАЗ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДИТИНІ ] [ 24 правила для мам хлопчиків ] [ 48 фраз, які потрібно говорити дітям ] [ 25 способів дізнатися у дитини, як справи в школі, не питаючи «Ну як справи в школі?» ] [ Говоріть своїй дитині... ] [ Інна НАБОКА Як привчити дитину до читання, зацікавити книжкою? ] [ Ваша дитина не любить читати? Я знаю, що робити! ] [ Лист Лінкольна вчителю свого сина ] [ Як виховати україномовну дитину в російськомовному або змішаному середовищі? ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.