ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ЧИТАТИ

Можливості дитячого інтелекту вражають. У півтора-два роки дитина починає говорити і здатна запам'ятовувати десяток слів на день. Добре мати на цей час розсипну абетку з об'ємних літер, а краще два комплекти абетки і цифри. Можна їх придбати, а можна виготовити із пінопласту та картону.

Це ще не означає, що дитина у цьому віці має освоїти читання. Просто показуйте їй по одній-дві літери, давайте погратись та часто називайте їх. Пограйтеся в таку гру: показуйте дитині почергово то іграшку, то літеру, а вона нехай називає. Потім міняєтеся ролями і кажете іноді, що "не знаєте","забули". Дитина з радістю вам допомагатиме.

У три роки дитина може знати всі букви і навіть цифри. Але не варто поспішати і вдаватися до муштри - ця справа індивідуальна. І до того ж тут прийнятна тільки гра, причому цікава.

У цей час дитина починає самостійно знайомитися з ілюстрованими книжечками, розглядає у них малюнки, букви, намагається коментувати побачене. Це сигнал до того, що з літер можна починати складати склади і навіть "збирати" прості слова: ма-ма, та-то, ба-ба. Діти іноді прагнуть складати і читати слова догори ногами, що не кожному дорослому під силу. Але це зайве інформаційне навантаження, котре слід вчасно помітити і уникнути.

Не втрачайте нагоди залучити до читальних ігор вашого малюка й інших дітей, його ровесників. Так навчання посуватиметься швидше і веселіше.

Усі ці поради потрібні у тому разі, якщо ви прагнете привчити дитину до читання ще в дошкільному віці. Хоч це і є досить поширеною вимогою в сучасній педагогічній практиці, воно, однак, потрібно і під силу не всім дітям. Поміркуйте.

Оксана ДРАЧКОВСЬКА

Цікава книжечка...

Цікава книжечка...

Читання є запорукою гармонійного розвитку дитини

Залучення дитини до творчості з дитинства – запорука її гармонійного розвитку та інтелектуального зростання. Такі результати досліджень, проведених співробітниками кафедри психології Гарвардського університету.

Правда, творчість – поняття широке, і батьки повинні знати декілька важливих правил залучення малят до інтелектуального підйому.

Щоб дитині було цікаво, батьки повинні розвиватися самі – читати як для себе, так і для маляти. Необхідно демонструвати маляті процес читання, дозволяючи дитині самій спілкуватися з книгою – чим раніше, тим краще. Будь-який успіх дитини при цьому необхідно відзначати, а поразку пояснювати. Поширене у нас покарання за провину, як стверджують психологи, зазвичай “не працює”: дитині необхідно пояснити причину вашого на неї гніву.

Обираючи для дитини заняття, необхідно прислухатися до дитини, а не до батьківського сприйняття дійсності. Зазвичай батьки не усвідомлюють, що нав’язують дитині свої смаки, бажання й нездійснені мрії. Робити цього категорично не можна, запевняють вчені. Як, власне, не можна дозволяти дитині робити щось “на трієчку”. Якщо мрієте про дитину-генія, заохочуйте (саме заохочуйте, а не змушуйте) її робити щось правильно і до кінця.

Вчені також рекомендують створювати щось схоже на батьківські об’єднання – або в дитячих садках, або серед сусідів з дітьми. Такі об’єднання дозволяють обмінюватися інформацією, порадами, ресурсами й багатьма іншими корисними знаннями.

[ 10 книжкових фактів ] [ Інна НАБОКА Як привчити дитину до читання, зацікавити книжкою? ] [ Моя дитина не хоче писати та читати: що робити? ] [ Ваша дитина не любить читати? Я знаю, що робити! ] [ Оксана ДРАЧКОВСЬКА ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ЧИТАТИ ] [ Олена ШАДРІНА ЯК ВИХОВАТИ З ДИТИНИ ЧИТАЧА ] [ Страшні наслідки безтурботного зубріння ] [ Як навчити дитину читати: 6 кроків ] [ Оксанa КРОТЮК: "КНИЖКА ДЛЯ ДІТЕЙ, ЯКА ПОДОБАЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ДІТЯМ, — ПОГАНА КНИЖКА" ] [ Лист Лінкольна вчителю свого сина ] [ Щоб спогади про дитинство були яскравими і щасливими ]

 

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.

Direx NV and softswiss ceo ivan montik Berlin

Интересная статья про японскую кухню читайте здесь