Поради батькам
Як мотивувати дитину читати більше на канікулах?
— Підберіть правильну обкладинку
Книги для літнього читання діти, як правило, беруть у бібліотеці. Пожовклі сторінки, радянські ілюстрації навряд чи додадуть дитині бажання познайомитися з твором. Загляньте разом з дитиною в книжковий магазин. Красиві книги сучасних видавництв можуть стати справжньою розвагою.
— Відправляйтеся на природу
Сидіти в чотирьох стінах, коли за вікном твої друзі грають і сміються — ще те випробування. Щоб дитині не було самотньо, запропонуйте поїхати на дачу або, наприклад, на пляж. Якщо виїхати за місто або на природу немає можливості, запропонуйте дитині взяти книгу на подвір’я, і зацікавити сюжетом друзів.
— Пошукайте альтернативу
Згадайте себе у школі. Напевно, на вашій совісті досі залишилося кілька непрочитаних творів, які ви ніяк не змогли змусити себе осилити. Дійсно, є книги, які дитині читати складно. Але це не привід відмовлятися від списку читання на літо! Просто знайдіть альтернативний спосіб познайомитися з історією. Наприклад, запропонуйте дитині подивитися екранізацію, сходіть разом на спектакль, поставлений за твором.
— Змініть формат
Сьогодні книга необов’язково повинна бути паперовою. Запропонуй дитині читати за допомогою планшета. Сучасні діти швидше освоюють всілякі гаджети, а тому нестандартна книга здатна особливо захопити школяра.
Reading-Without-Walls-by-Gene-Luen-Yang
Як обрати книгу для дитини: правило п’яти пальців
Багато батьків знайомі з такою проблемою, як небажання дітей молодшого шкільного віку читати. І хоча це явище обумовлене цілим рядом причин, одна з найочевидніших — більшість із книг не відповідає словниковому запасу дитини, тому здається нецікавою.
Для того щоб навчитись підбирати «правильні» книги для своїх дітей, батьки різних країн застосовують так зване «Правило п’яти пальців»:
• Візьміть книгу, яку плануєте придбати для дитини, та відкрийте її на будь-якій сторінці (ближче до середини).
• Почніть читати вголос. Коли ви зустрічаєте слово, яке ваша дитина не знає, загніть один палець.
• Якщо ви зустріли й інші слова, яких не знає ваша дитина, загинайте по одному пальцю на кожному з них.
• У кінці сторінки завершіть тест.
Тепер за кількістю зігнутих пальців ви зможете прийняти рішення про те, наскільки книга, яку ви тестуєте, підходить вашій дитині. Якщо всі п’ять пальців довелося загнути — шукайте іншу книгу.
[ 10 книжкових фактів ] [ Інна НАБОКА Як привчити дитину до читання, зацікавити
книжкою? ] [ Моя дитина не хоче писати та читати: що робити? ] [ Ваша дитина не любить читати? Я знаю, що робити! ] [ Оксана ДРАЧКОВСЬКА ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ЧИТАТИ ] [ Олена ШАДРІНА ЯК ВИХОВАТИ З ДИТИНИ ЧИТАЧА ] [ Страшні наслідки безтурботного зубріння ] [ Як навчити дитину читати: 6 кроків ] [ Оксанa КРОТЮК: "КНИЖКА ДЛЯ ДІТЕЙ, ЯКА ПОДОБАЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ДІТЯМ, — ПОГАНА КНИЖКА" ] [ Лист Лінкольна вчителю свого сина ] [ Щоб спогади про дитинство були яскравими і щасливими ] [ Про книги і читання в цифрах і фактах ] [ Як мотивувати дитину читати більше на канікулах? ]