Тетяна ВИННИК

Тетяна ВИННИК

Народилася 11 квітня 1984 року у місті Ніжині, що на Чернігівщині. Автор поетичних збірок «Золотоноша» (2003), «Гетсиманська молитва» (2005), «Самоспалення дерева» (2008), яка отримала Грант Президента України для творчої молоді та премію «Благовіст» (2009), "Прокинусь живою" (2014).

Лауреат Міжнародної україно-німецької премії імені Олеся Гончара (2003), та «Рукомесло» (І місце) за переклади американської поетки Сільвії Плат (2009), дипломант конкурсу «Коронація слова» у номінаціях: «Пісенна лірика про кохання» (2010), «П'єси для дітей» за п'єсу для дітей «Метелик і свічка» (2010) та «Кіносценарій» за кіносценарій для дітей «Відлуння» (2010), лауреат премії «Смолоскип» — ІІІ місце за повість для дітей «Пригоди безіменного пса» та конкурсу «Мандрівник часу» за казку «Метелик і вишнева пелюстка». Повість для дітей "Відлуння нашої хати" нагороджена "Корнечуковською премією".

Перекладає з російської, англійської та болгарської мов. На вірші молодіжним театром «Мушля» була поставлена вистава «Венера та інші (портрет автентичної жінки)» Режисер Сергій Архипчук, композитор Роман Коляда.

Працювала журналістом (редактор інформаційних новин ТРК «Радіо-Ера»-ФМ, вела авторську передачу «Слово без кордонів» на Каналі духовного відродження «Культура», Відповідальним секретарем Всеукраїнської приймальної комісії при НСПУ. Вірші друкувалися у вітчизняних та зарубіжних виданнях, перекладені болгарською, російською, англійською, польською, вірменською, італійською та румунською мовами.

Співпрацює із благодійним проектом "З любов"ю до дітей" (на казки зроблені мультфільми для дітей). Казки та вірші для дітей друкувалися у журналі "Крилаті", збірці оповідань для дітей "Добро переможе зло" ("Белкар-книга", 2014 р.), звучали по радіо.

Автор повісті для дітей "Відлуння нашої хати" (2015 р, видавництво "БукРек", Чернівці).

Організатор фестивалю для дітей-сиріт та дітей зі складними життєвими обставинами "Теплі долоні", організатор Благодійної акції "Теплі долоні" – зібрання бібліотечок для шкіл у зоні АТО та куратор ініціативної групи літературно-мистецького фестивалю "Територія Гоголівка. Перезавантаження".

Лауреатка поетичного турніру у Лондоні на Міжнародному фестивалі під егідою ЮНЕСКО та має нагороду від Економічного університету у Варні (Болгарія) при Міжнародному фестивалі за активну участь у пропагуванні духовності і культури, премії імені М. Коцюбинського за поетичну книжку "Прокинусь живою". Член національної Спілки письменників України та Болгарської літературно-мистецької Академії.

Нагороджена дипломами за волонтерську діяльність, має нагороду конкурсу «Благодійник року» імені меценатів Тарновських-2014", присвяченому АТО (номінація «Благодійник року — кращий волонтер»). Отримала титул "Жінка року" у номінації "Краща жіноча ініціатива" (Ніжин, 2015 р.).

З 2010-го року головний редактор Пригодницького журналу для дітей "Крилаті".

[ ЗАЄЦЬ І ЗИМА ] [ ВИШНЕВА ПЕЛЮСТКА І СТРУМОК ] [ НОВОРІЧНА КАЗКА ]
[ КЛЮЧИК ВІД НОВОРІЧНОЇ СКРИНЬКИ ЧУДЕС ] [ РІЗДВЯНИЙ ЯНГОЛ ]
[ ПРИДОРОЖНІЙ КАМІНЬ ] [ КІНЬ ІЗ ВІТРУ ] [ СПІВУЧА МУШЛЯ ] [ Про автора ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.