В дні посту

Зараз триває різдвяний сорокаденний піст. Церква надає велике значення посту. Від нього залежить внутрішнє життя людини. Пропонуємо декілька рецептів не скоромних страв.

Риба в горщиках

Філе риби - 1 кг, 5 картоплин, 2 головки цибулі, 2 морквини, 2 стручка солодкого перцю, сіль, зелень, олія.

Приготувати овочі: нарізати кубиками картоплю, підсмажити в олії нарізану кільцями цибулю і нашинковану соломкою моркву, додати при бажанні нарізаний соломкою солодкий перець. Все перемішати, посолити, покласти в вогнетривкий горщик і тушкувати 15 хвилин. На овочі покласти підсмажені шматочки філе риби і тушкувати до готовності в духовці. Подавати в цих же горщиках, посипавши зеленню.

Рибний рулет

Філе риби - 1 кг, 1 морквина, 1 головка цибулі, 1 солодкий стручковий перець, 5 грибів, сіль, зелень, олія.

Приготувати котлетну масу і паралельно фарш із овочів: натерту моркву, порізану цибулю, солодкий стручковий перець, порізаний соломкою і відварені гриби перемішати і підсмажити на олії. Готову котлетну масу викласти на мокру серветку шаром 1,5 - 2 см, помістити на неї фарш і, припіднімаючи краї серветки, сформувати рулет. Акуратно перекласти його на змазаний олією противень і запекти в духовці, проколовши в декількох місцях виделкою. Готовий рулет нарізати шматочками і подавати гарячим або холодним з гарніром - зеленим горошком або рисом.

Пиріжки з пшоняною кашею

1 склянка пшона, 1 склянка родзинок, кориця - за смаком, 0,5 склянки цукру, сіль, вода, тісто.

Зварити пшоняну кашу на воді, додавши трохи солі та цукру. В готову кашу всипати родзинки і перемішати. Начинку викласти на коржики із тіста і ліпити пиріжки. Можна спекти пиріг з такою начинкою. Пиріжки змазати солодким чаєм і випікати на середньому вогні. Замість пшона можна використати рис.

Відварена квасоля

1,5 склянки білої квасолі, 1 цибулина, зелень петрушки, кріп, селера, тмін, гвоздика, перець, сіль, лимонний сік.

Зварити квасолю до готовності на повільному вогні з пучком петрушки, з тміном, морквою, селерою, цибулею, нашпигованою двома гвоздиками. В кінці варіння посолити. Відкинути на друшляг, перекласти в сотейник, додати олію, мелений чорний перець, подрібнену зелень петрушки, кропу, декілька крапель лимонного соку, розмішати, підігріти і подавати. Рідину використати для приготування соусу або супу.

Ікра із яблук та моркви

4 морквини, 2 цибулини, 3 кислих яблука, олія, сіль, цукор.

Моркву обчистити, нарізати крупними шматочками, підсмажити на олії до м'якості, підсмажити цибулю, порізану кільцями і підготовлені яблука, нарізані на четвертинки і обчищені. Все разом пропустити через м'ясорубку, посолити, додати цукор. Добре вимішати і прогріти ще раз в сковорідці. Потрібно слідкувати, щоб ікра не пригоріла. Подавати охолодженою, виклавши купкою в салатник.

Плов з сушеними фруктами та горіхами

2 склянки рису, жменя кураги, родзинок, декілька фініків, чорносливу, 4-5 грецьких горіхів, 2 ст. ложки меду, сіль.

В підсоленій воді зварити до напівготовності рис, додати в нього ретельно вимиті й перебрані родзинки, нарізану соломкою курагу, декілька нарізаних на смужки фініків і обчищений від кісточок і нарізаний чорнослив, а також підсмажені товчені горіхи. До вести під кришкою до готовності, додати мед, перемішати і дати настоятися.

Горохова каша з ячнєвою крупою

1 склянка гороху, 1 склянка ячнєвої крупи, 1 морквина, 2 головки цибулі, олія, сіль.

З вечора замочити горох, поставити його варити в тій же воді. Через 20 хвилин додати вимиту ячнєву крупу. Часто помішувати, щоб не пригоріло. Коли горох стане м'яким, розім'яти його, додати підсмажену цибулю з крупно натертою морквою, варити ще близько 10 хвилин. Подавати, посипавши рубленою зеленню петрушки або зеленою цибулею. Ячнєву крупу можна замінити геркулесом, який додають за 15 хвилин до кінця варіння.

Капуста по-монастирські

Качан капусти обчистити від верхнього листя, розрізати вздовж і впоперек на шматочки завтовшки 2 см. акуратно, щоб шматочки не розвалились, скласти їх в каструлю, залити кип'ятком так, щоб капуста була покрита водою і відварити до м'якості під кришкою. Злити відвар (його можна використати для приготування овочевого супу), дати охолонути. Кожний шматочок обваляти в сухарях або в муці, підсмажити в олії до утворення золотистої шкірочки.

[ Рецепти різдвяної кухні ] [ ЗАСТЕЛЯЙТЕ СТОЛИ, ТА ВСЕ СКАТЕРКАМИ! ] [ Українська традиція різдвяної вечері ] [ 12 страв на Святий Вечір ] [ СИМВОЛИ СТРАВ СВЯТВЕЧІРНЬОГО СТОЛУ ] [ В дні посту ] [ ПАХНЕ ХАТА ПАСКАМИ... ] [ Рецепти пасок від Дарії ЦВЕК ]

[ Ніна Мацебула ГАЛУШКОВА ІСТОРІЯ ] [ ВАРИСЬ, ВАРИСЬ, БОРЩИКУ! Традиції української кухні в поєднанні з українським фольклором ] [ РЕКОРДИ І НЕЗВИЧАЙНІ ФАКТИ ЗІ СВІТУ ВАРЕНИКІВ ] [ Надя НАМУРЕН СМАЧНІ УКРАЇНСЬКІ ВАРЕНИКИ ] [ ЕНИКИ-БЕНИКИ ЇЛИ ВАРЕНИКИ ] [ ВАРІМО КАШУ, РОДИНО! ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.